Oszuści znów atakują w Zielonej Górze

0
1061
fot. ZielonaNews.pl

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrał dzisiaj kilka telefonów od osób, które próbowali naciągnąć oszuści działający metodą „na policjanta”. – Przestępcy chcieli zmanipulować i okraść osoby starsze opowiadając nieprawdziwe historie o wypadkach wśród członków ich rodzin – informuje zielonogórska policja.

Oszuści działający metodą „na policjanta” zaatakowali dzisiaj mieszkańców Zielonej Góry. – Przestępcy wielokrotnie dzwonili do starszych osób, próbując wyłudzić od nich pieniądze. Telefony od przestępców odebrało dzisiaj kilkoro mieszkańców miasta. Z informacji jakie przekazali dyżurnemu wynikało, że nieznany mężczyzna podający się za policjanta, próbował ich przekonać do wypłaty pieniędzy konta. Twierdził jednocześnie, że członkowie ich rodzin mieli wypadki i pieniądze są potrzebne aby sprawa nie trafiła do prokuratury. Nie dajmy się nabrać na te historie i bądźmy ostrożni – informuje policja. I przestrzega by pamiętać, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy, ani nie informują o prowadzonych działaniach.  – A jeśli pieniędzy potrzebuje członek naszej rodziny, zadzwońmy do niego sami i sprawdźmy czy tak jest w rzeczywistości – przestrzega policja.

Jeżeli odebrali Państwo podejrzany telefon z informacją od osoby podającej się za policjanta
i żądającej przekazania pieniędzy Policji, prosimy pamiętać o środkach ostrożności:

Nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym, ani nie przelewać na inne konta
Nie przekazywać nikomu danych dostępowych do konta internetowego
Nie działać w pośpiechu i  nie podejmować od razu pieniędzy z banku
Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza Policji należy się rozłączyć i dopiero po przerwaniu połączenia, a najlepiej z innego aparatu zadzwonić ponownie pod bezpłatny numer 112
i poinformować o zaistniałej sytuacji.

Źródło: KMP Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here