Oszukują na 500+ dla niepełnosprawnych. ZUS ostrzega!

0
259
fot. ZielonaNews.pl

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze otrzymał informację, że u jednej z naszych klientek w sobotę pojawiły się osoby, które proponowały pomoc w wypełnieniu wniosku o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji w zamian za pieniądze. Oszuści prosili też o dowód osobisty kobiety, aby spisać jej dane – poinformowała Agata Muchowska, rzeczniczka ZUS.

Pracownicy ZUS nie odwiedzają w domach!

Informujemy, że pracownicy ZUS nie odwiedzają swoich klientów w domach. Wyjątkiem jest kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego, jednak w tym przypadku kontrolerzy powinni posiadać specjalną legitymację. Nigdy także podczas takiej wizyty nie pobierają żadnych pieniędzy.

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oferują bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków na miejscu, we wszystkich placówkach Zakładu. O każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie powiadomić policję. Jeżeli mamy wątpliwość co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, można zadzwonić do Zakładu i poprosić o weryfikację.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here