Ile zarabiają radni? Jakie mają mieszkania i samochody? (OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE)

0
928
Oświadczenia majątkowe radnych Zielonej Góry za 2018 rok
fot. ZielonaNews.pl

W Biuletynie Informacji Publicznej zostały opublikowane oświadczenia majątkowe radnych Zielonej Góry za 2018 rok. Z oświadczenia możemy dowiedzieć się m.in. czy i jakie oszczędności mają radni, ile zarabiają i jaką część ich wpływów stanowi dieta radnego, a nawet jakim samochodem jeżdżą i czy mają kredyty.

Czytaj dalej za reklamą —> Oświadczenia majątkowe radnych Zielonej Góry za 2018

Informacje o stanu posiadania naszych radnych są dostępne rok rocznie i wynika z obowiązku prawnego. Niezłożenie takiego zeznania w terminie grozi utartą diety do czasu złożenia takiej informacji. Obowiązek składania oświadczenia majątkowego wynika z Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Oświadczenia majątkowe mają składać osoby pełniące funkcje publiczne co roku do dnia 30 kwietnia, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego. Do składania takich informacji są zobligowani nie tylko radni, ale m.in. wójt,czy prezydent, a także kierownicy jednostek organizacyjnych. Składanie takich oświadczeń ma związek z przepisami, które zostały w wprowadzone w 1992 roku (zmienione w 1997) ustawą o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, zwanej ustawą antykorupcyjną.

Czytaj dalej za reklamą —> 


Gdzie znaleźć oświadczenia radnych?

Oświadczenia radnych są publikowane w BIP na stronie urzędu miasta.  Można również informacje te zdobyć wchodząc w podany przez nas powyżej link (tutaj —> Oświadczenia radnych Zielonej Góry za 2018 rok) i wybrać radnego, którego stan posiadania nas interesuje. Następnie kliknąć w zamieszczony plik w PDF i gotowe! Stan posiadania radnych nie jest już dla nas sekretem.

Jesteście ciekawi, ile zarabia prezydent i jego zastępcy? Janusz Kubicki zdradził, jak wysokie są pensje jego zastępców. Czy waszym zdaniem to mało, czy dużo? Czytajcie więcej poniżej! Zapraszamy do udziału w naszej sondzie na temat tego, czy takie pensje to dużo, czy mało dla tych, co trzymają pieczę nad Zieloną Górą? A jak oceniacie dietę radnych? Czekamy na Wasze komentarze i opinie!

Prezydent pokazuje, ile zarabia on i jego zastępcy. “I wszystko stało się jasne” (SONDA)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here