Osiedlowe pijaczki okupują parki i skwery. Co robi policja?

4
687
Designed by Freepik

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Jacek Budziński zaapelował do miasta w imieniu mieszkańców os. Pomorskiego o częstsze patrole policyjne. Chodzi głównie o lasek pomiędzy siedzibą firmy „Iglotechnik”, przedszkolem a wewnętrzną obwodnicą osiedla Pomorskiego. Ale problem pojawia się także w innych częściach miasta.

Piją alkohol, palą meble i zaczepiają mieszkańców

– Mieszkańcy os. Pomorskiego proszą Straż Miejską i Policję o częstsze patrole, szczególnie w godzinach wieczornych w lasku pomiędzy siedzibą Iglotechnik, przedszkolem, a wewnętrzną obwodnicą osiedla. Przesiadują tam osoby pod wpływem alkoholu. Zdarzyły się już podpalenia przyniesionych kanap i krzeseł. Często zaczepiają spacerujących lub przechodzących tamtędy mieszkańców – powiedział rany Budziński. Komenda Straży Miejskiej zapewniła, że regularnie patroluje wspomniany teren, według następującego rozkładu:
poniedziałki 7.30 – 16.00,
wtorki – czwartki 7.30 – 15.30,
piątki 7.30 – 15.00
Natomiast Komenda Miejsca Policji w związku ze zgłoszeniem zdecydowała się na dodatkowe zadania ukierunkowane pod kątem zgłaszanych problemów, tj. spożywania alkoholu w miejscach zabronionych i zakłócanie porządku publicznego poprzez zaczepianie przechodzących tamtędy mieszkańców. Również dzielnicowy został zobowiązany do częstszych patroli tamtego terenu.

 

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Wyjaśnienia policji są śmieszne . Przecież mieszkańcom chodzi o patrole w godzinach wieczornych .
    Od godz. 7,30 do 15,30 to mogą pracować urzędnicy z komendy policji .

  2. A Ty Jerzy umiesz czytac ze zrozumieni?
    To Straż Miejska ma w tych godzinach wyznaczony patrol od 7.30 do 15.30, poniewaz nie pracuja w porze nocnej. Najpierw dokladnie przeczytaj a pozniej komentuj, a nie takie bzdury wypisujesz.

  3. Zastanawiające są godziny pracy Strażników Miejskich. Ta formacja jest w ogóle potrzebna? Wieczorami są problemy z pijaczkami i chlaniem wódy i piwska na ścieżce rowerowej przy Raculce za mostem (od strony Raculki) oraz na Śląskim za starym boiskiem.. Wieczorami, rozumiecie?! WIECZORAMI a nie o 8.00 rano. Poza tym, ludzie palą śmieci wieczorami w piecach – to już Szosa Kisielińska w okolicy Gajowej. W związku z tym, może tak godziny pracy strazników zmienić na 12.00 – 20.00 , 13.00 – 21.00 lub 14.0 – 22.00?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here