Orteza na kolano skutecznym sposobem na przeciążenia stawu. Kiedy po nią sięgnąć?

0
78
fot. materiały prasowe

Urazy obejmujące kolana to poważne zagrożenia, szczególnie dla tych osób, które regularnie uprawiają sport i prowadzą aktywny tryb życia. Utracenie stabilności w stawie kolanowym wymaga specjalistycznej pomocy medycznej. W jej ramach pacjent może otrzymać zalecenie noszenia ortezy na kolano. Czym jest ten stabilizator oraz jak może pomóc na problemy z kolanami? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Uraz kolana: bolesny problem. Stabilizator może mu zapobiec

Usztywniacz w formie ortezy dedykowanej na konkretną część ciała to nowoczesny aparat ortopedyczny. Stanowi on alternatywę dla gipsu, czyli tradycyjnego usztywniacza. Jednak stosuje się go nie tylko w przypadku złamań. Orteza na kolano to również pomoc w leczeniu bólu, spowodowanego kontuzjami, urazami oraz przeciążeniami. Wspomaga ona pacjentów w walce ze stłuczeniami i mikrourazami, a także przyspiesza czas regeneracji stawu kolanowego po skręceniach. Na noszenie ortezy decydują się osoby, które doznały nagłej kontuzji oraz ci, którzy chcą działać w ramach profilaktyki.

Jeśli zmagasz się z nawykowymi skręceniami stawu lub masz problem z brakiem stabilności w kończynie, zgłoś się do specjalisty i z jego wsparciem dobierz odpowiednią ortezę. Kolejnym krokiem będzie zamówienie sprzętu. Dobra wiadomość jest taka, że wiele sklepów medycznych działa online, jak na przykład MedReha, oferujący ortezy różnego typu. Kupisz w nim profesjonalne stabilizatory w atrakcyjnych cenach. Wyróżniają się one wysokiej klasy regulacją, pozwalającą perfekcyjnie dopasować ortezę do kształtu nogi. Odpowiednio ustawiony nacisk zagwarantuje bezpieczne unieruchomienie kończyny, nie powodując przy tym dyskomfortu u chorego. Orteza na kolano zmniejszy obrzęk i ból, poprawi krążenie w nodze i skróci czas, potrzebny na regenerację tkanek. Będzie to możliwe przez skuteczną stabilizację. Zapewniają ją wyprofilowane panele opracowane w taki sposób, aby wspomagać szybkie leczenie urazów i zapobiegać kolejnym kontuzjom.

Poznaj najważniejsze wskazania do sięgnięcia po ortezę na kolano

Problemy z kolanami dotykają coraz większej ilości Polaków, zarówno tych uprawiających sport, jak też preferujących siedzący tryb życia. Nie zawsze stabilizacja kończyny jest konieczna, ale w większości przypadków specjaliści zalecają noszenie ortez. Jednym ze wskazań do założenia ortezy na kolano jest niestabilność stawu kolanowego, łękotki oraz więzadeł. To także stany zapalne i przewlekłe zespoły bólowe. Na końcu wymienić trzeba prewencję, jak również chęć dodatkowego ustabilizowania kończyny (na przykład po zdjęciu opatrunku gipsowego). W sklepie medycznym MedReha jest dostępna orteza kolana z zegarem, ruchoma orteza stawu kolanowego, oraz małe opaski podrzepkowe. Wybór jest bardzo duży, podobnie jak potrzeby pacjentów. Najlepszym sposobem na dokonanie dobrego zakupu okazuje się skonsultowanie doznanego urazu ze specjalistą i poproszenie go o pomoc w doborze stabilizatora.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here