Opóźnienia w przebudowie wiaduktu nad ul. Batorego. Potrwają do przyszłego roku?

5
1899
fot. ZielonaNews.pl

Na zakończenie remontu wiaduktu przy ul. Batorego czeka wielu mieszkańców miasta. Ta inwestycja znacznie utrudnia poruszanie się po mieście, bo główna droga łącząca północ z południem Zielonej Góry jest nieprzejezdna. Utrudnienia miały zakończyć się we wrześniu.  To właśnie wtedy przebudowa wiaduktu miała się zakończyć. Jednak jak poinformowało Radio Zielona Góra prace mogą się przedłużyć.

Kiedy koniec prac na wiadukcie nad ul. Batorego?

Oficjalnie kolejny termin zakończenia prac wyznaczono na grudzień tego roku. Ale jak podało Radio Zielona Góra z nieoficjalnych informacji wie, że wiadukt może być oddany dopiero wiosną 2019 roku. Opóźnienia są spowodowane koniecznością wykonania dodatkowych umocnień i prac, których wcześniej nie uwzględniono w dokumentacji. Okazało się także, że na placu budowy są niezinwentaryzowane kable.

 

 

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

 1. Po prostu bomba!!!
  Najbardziej uciążliwy remont w mieście i takie opóźnienia. Tam powinien być maksymalny nacisk na postęp prac i utrzymanie terminów.
  Miało być pół roku, teraz już ROK!
  Ah przepraszam, przecież znaleźli “niezinwentaryzowane kable” 😐

 2. Kto przechodził, to widział, ilu tam pracuje ludzi. Aż dziw by było gdyby się mieli w terminie wyrobić! No bo niby jak? 2, 3 w porywach 4 ludzi, a często nikogo, żywego ducha robotnika spotkać nie można było.
  Może dla włodarzy, czy pół roku, czy dodatkowe pół nie robi różnicy. Nikt też nie pomyślał oczywiście o chociażby tymczasowym przejściu dla pieszych przez tory na czas remontu. A jak przebudowywano perony przy dworcu, to jednak dało się naziemnie legalnie przechodzić. Teraz zostaje dybanie przez wiadukt na Zjednoczenia albo Sulechowskiej. Od września zacznie się szkoła i znów mega korki. Byle do wiosny!

 3. Idą wybory będzie szansa podsumować te remonty pod publiczkę. Tak samo “trasa aglomeracyjna”. Co ona ma niby odciążyć? Przecież w szczycie w centrum nie ma takiej tragedii. Chyba, że to kosztowny objazd na korowód raz do roku.

 4. Nie zdziwiłbym się jak jakieś tereny zostaną “uwolnone” pod deweloperkę, właśnie gdzieś wzdłuż i/lub przy budowanej ul. Aglomeracyjnej. Ale jeżeli tak się stanie, to na pewno zbieżność będzie czysto przypadkowa…

 5. Brawo Kubicki trzustkowy przebudowy remonty i czesanie trawy na jeden rzut bo wybory Samorządowe trzeba czymś się pochwalić ….,,

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here