Opakowanie na fali. Zakład Model Opakowania rekrutuje

0
1007
fot. materiały prasowe

Firma Model, to duża europejska grupa skupiająca kilkanaście nowoczesnych zakładów produkujących opakowania tekturowe. Dostarcza swoje produkty do tak strategicznych gałęzi przemysłu, jak m.in. spożywczej, farmaceutycznej, higienicznej. Stale rozwija swoje portfolio klientów i sektorów. W ostatnich latach duża część produkcji opakowań trafia do branży e-commerce.

Mimo pandemii koronawirusa, firma kontynuuje plan inwestycyjny. Zakład w Nowej Soli został objęty programem rozbudowy. Trafią tu maszyny, które sprawią, że będzie jednym z najnowocześniejszych na świecie. Wartość całej inwestycji wyniesie 120 mln zł. Powstaną nowe miejsca pracy, a w mieście zagości technologia z najwyższej półki. Zapraszamy do dołączenia do naszego nowo rekrutowanego zespołu (rekrutacja.mns@modelgroup.com, Model Opakowania Sp. z o.o., ul. Inżynierska 1, 67-100 Nowa Sól).

Tych z Państwa, którzy mają ochotę poznać branżę, w której działa Model Opakowania, zachęcamy do przeczytania artykułów opisujących najważniejsze zalety tektury – przyjazność dla środowiska i w kolejnym tygodniu, nowoczesność.

Produkcja opakowań z tektury falistej to jeden z największych sektorów globalnego rynku opakowań. Rynek ten rośnie średnio o ok. 3,7 procent rocznie, a w 2023 roku osiągnie wartość nawet 300 miliardów dolarów. To prawie dwukrotnie więcej, niż bardzo atrakcyjny dzisiaj rynek gier komputerowych. Swoją popularność materiał zyskał nie tylko ze względu na funkcjonalność i wszechstronność, ale także ze względu na wartości ekologiczne, przez co jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań w branży.

Właściwości tektury falistej okazały się szczególnie istotne podczas pandemii, kiedy handel e-commerce i dostarczanie przesyłek kurierskich na czas, dla wielu kupujących oznaczały być albo nie być. Jak wynika z badań, sprzedaż internetowa w Europie rośnie o około 20 procent rocznie. Natomiast podczas pierwszego lockdownu w marcu i w kwietniu, minionego roku, odnotowano wzrost o niemal 80 procent. Popyt na opakowania tekturowe był w tym czasie większy o 20 %.

Połączenie wszystkich zalet tektury falistej okazało się strzałem w dziesiątkę zarówno dla producentów i dostawców opakowań, jak i ich użytkowników.

Dlaczego akurat ten materiał opakowaniowy?

Powodów jest wiele. Oprócz nieskończonych możliwości tworzenia personalizowanych konstrukcji, opakowania z tektury falistej są jednym z najwygodniejszych i najtańszych sposobów pakowania dla sprzedaży internetowej.

Tektura falista to ekonomiczne rozwiązanie opakowaniowe także dla wielu innych gałęzi przemysłu, ponieważ wykonana jest z materiałów naturalnych i odnawialnych. Charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem recyklingu w porównaniu z innymi rozwiązaniami np. z tworzyw sztucznych. Tak więc w przypadku tektury falistej mamy do czynienia nie tylko z materiałem naturalnym, ale i ekologicznym.

Tego typu rozwiązania są lekkie i pozwalają w łatwy oraz ergonomiczny sposób dostarczyć produkt pod drzwi klienta. Ponadto, wytrzymałość materiału wpływa na bezpieczeństwo produktów oraz usprawnia produkcję i transport opakowań.

Dużym wyzwaniem staje się także rosnące składowanie odpadów, co skutkuje większym zapotrzebowaniem na przyjazne dla środowiska materiały opakowaniowe, które zgodnie z gospodarką zrównoważonego rozwoju będzie można poddać recyklingowi lub wykorzystać ponownie w procesie produkcji. Materiał wykonany z pulpy drzewnej doskonale wpisuje się w założenia gospodarki cyrkularnej, będącej w obecnych czasach wyzwaniem dla całego łańcucha wartości produkowanych opakowań. Coraz częściej słyszy się także o zastępowaniu tworzyw sztucznych materiałami o pochodzeniu niekopalnianym, np. w przypadku pakowania produktów spożywczych. Istniejące technologie, takie jak np. innowacyjne metody powlekania pozwalają na zabezpieczenie produktu w tym samym stopniu co materiały wytworzone w całości z tworzyw sztucznych, redukując jednocześnie negatywny wpływ na środowisko.

Biorąc pod uwagę rosnącą świadomość konsumentów, pro-ekologiczność opakowań z tektury falistej sprawia, że rozwiązanie to nie tylko niesie ze sobą wiele korzyści w całym łańcuchu dostaw, ale także jest sposobem producentów na wyróżnienie się na tle konkurencji. Szczególnie biorąc pod uwagę nową, „zieloną” politykę Unii Europejskiej, która wspiera rozwój produktów o zamkniętym cyklu życia i neutralnych dla klimatu. To sprawia, że opakowania z tektury falistej stają się naturalnym wyborem konsumentów.

Tektura falista to także wiele możliwości dla użytkownika końcowego – po rozpakowaniu produktu opakowanie może być wykorzystane ponownie, np. w formie pojemnika do przechowywania odzieży, funkcjonalnego mebla czy też kryjówki dla kota. My – konsumenci, mamy mnóstwo możliwości nadania opakowaniu „drugiego życia”. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here