One Billion Rising. Przynieś coś różowego i zatańcz!

0
188
fot. materiały prasowe
Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA wraz z Instytutem Równości zapraszają wszystkie kobiety, dziewczyny, mężczyzn oraz chłopaków do udziału w 12 odsłonie One Billion Rising (po polsku „Nazywam się Miliard”).Nazywam się Miliard. Zielona Góra zatańczy

– Zielonogórska odsłona wydarzenia odbędzie się 14 LUTEGO o godz. 16:00 na Placu przed Ratuszem w Zielonej Górze. Zbiórka o 15:45. Pamiętajcie, że umiejętności taneczne nie są tego dnia ważne. Ważne są za to intencje z jakimi przychodzicie, a także Wasza obecność i pozytywna energia! Zachęcamy do zabrania ze sobą czegoś różowego! Niech połączy nas kolor i taniec! – informują organizatorzy. I zachęcają: Dołączcie do nas 14 lutego 2023 roku!

One Billion Rising w Zielonej Górze
One Billion Rising to ogólnoświatowa kampania społeczna zapoczątkowana w 2011r. przez Eve Ensler – amerykańską feministkę i aktywistkę antyprzemocową, która po fali brutalnych gwałtów, jakie miały miejsce w USA powiedziała głośne DOŚĆ „zamiataniu pod dywan” aktów przemocy wobec kobiet. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na skalę problemu jaką jest przemoc seksualna wobec kobiet oraz na pokazaniu ofiarom przemocy, że mogą liczyć na wsparcie.
Formę protestu stanowi TANIEC… Dlaczego? Bo to właśnie w tańcu mamy kontrolę na swoimi ciałami. To właśnie w tańcu czujemy się w pełni wolne i niezależne. I w końcu to właśnie poprzez taniec możemy wyrazić szeroki wachlarz emocji – od radości i szczęścia po złość, agresję, smutek czy niemoc.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here