Olimpia Tomczyk-Iwko startuje na prezydenta. Ma pomysł na aquapark, Dziką Ochlę i strefę przemysłową

3
2175

Olimpia Tomczyk-Iwko to, jak dotychczas, jedyna kobieta, która zawalczy o prezydencki fotel w wyborach samorządowych 2018. Wieść taka obiegła media. Co na to sama zainteresowana? – Nie zaprzeczam. Nie ogłosiliśmy się jeszcze oficjalnie tej informacji, bo chcieliśmy, żeby premier ogłosił oficjalnie termin wyborów. Nie chcemy łamać prawa, bo ruszanie z kampanią wcześniej to jest łamanie prawa. Ale nie zaprzeczmy plotkom – wyjaśniła nam z uśmiechem członkini Kukiz’15.

Jaką ma wizję na przyszłą prezydenturę? – Co mamy do zaoferowania? Mówię „My” bo działamy zespołowo. Chcemy postawić zdecydowanie na rozwój, przyjazny rozwój. Chcemy, żeby Zielna Góra miała za 10 lat ok. 200 tys. osób. To jest możliwe, wiemy jak to zrobić, wiemy jak zachęcić ludzi do osiedlania się w Zielonej Górze – przekonywała. Podkreślała, że ważne jest tworzenie stref przemysłowych, ale nie tak, jak jest to robione teraz. –  Jesteśmy za powstaniem stref przemysłowych. Ale nie takich jak tera, bo obecnie są to fabryki, gdzie ludzie są zatrudniani za najniższe stawki. Dlaczego w innych miastach te stawki są dużo wyższe? Ponieważ gospodarze dbają o to, żeby były wyższe. Można firmom postawić warunki. Jeśli w Goleniowie zarabiają minimum 4 tys. zł „na rękę”, to dlaczego my mamy pracować za 2,3 tys.zł?

Odkryć nasze walory turystyczne

Uważa także, że istotnym elementem jest pokazanie walorów turystycznych regionu. – Jesteśmy fajnym zielonym zagłębiem i nie korzystamy z tego – mówi. Dlatego warto reaktywować choćby Ochlę. – Zielonej Górze brakuje wody trzeba o to zadbać, o te przyjemności, zwłaszcza w okresie letnim. Wiadomo, że jest potrzebna reaktywacja Dzikiej Ochli. Chcielibyśmy, żeby to był teren bardziej dziki niż aquapark. Wolelibyśmy zrobić z tego teren, gdzie będzie można się kąpać, gdzie będzie można spędzać miło czas. Niekoniecznie chcemy ten teren „zakafelkować”, chcielibyśmy, żeby był dalej naturalny – przekonuje. Ale rozrywka w postaci Aquaparku też jest przewidziana. – Aquapark dobrze by było zrobić jako np. zewnętrzną część CRS. Przy relatywnie niedużych kosztach można by było wypuścić basen zewnętrzny i zrobić atrakcje dla dzieci. Tam mamy miejsce na to. Trzeba koniecznie reaktywować Las Odrzański. To jest taka nasza perełka. Aż szkoda, że to nie jest wykorzystane. Trzeba doprowadzić do rewitalizacji tych terenów. Można by było zrobić taki mały Spreewald. Nie chciałabym wprowadzać dużej infrastruktury. Można by było wprowadzić jakieś łodzie, kajaki, tramwaje wodne – tłumaczy. I podkreśla, że pomysłów nie brakuje.

3 KOMENTARZE

  1. Kolejne frazesy przedwyborcze. Tylko Kubicki to mój jedyny kandydat. Wiele zrobił dla Zielonej Góry podobnie jak Wadim Tyszkiewicz.

  2. Kubicki, to największy szkodnik Zielonej Góry. Jego już dawno powinno się odsunąć od sprawowania jakiejkolwiek władzy. No się nadaje tylko do zamiatania ulic, a i to by pewnie zepsuł.

  3. chcielibyśmy…wiadomo, że…wolelibyśmy… plus wyświechtane populizmy…gospodarza potrzeba a nie pobożnych życzeń i „wizji z telewizji”. Ciekawe ilu Zielonogórzan da się na to nabrać…Pani Olimpio Zielonej potrzebny jest gospodarz na miarę Pana Prezydenta Nowej Soli proszę się zastanowić czy Pani może się w ogóle mierzyć ze stanowiskiem PREZYDENTA ZIELONEJ GÓRY

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here