Odrobina ogrodu w mieszkaniu – naklejki z kwiatami

1
204
fot. materiały prasowe

Atrakcyjna dekoracja wcale nie musi być niesamowicie wyszukana ani skomplikowana. Często piękno tkwi w prostocie, a inspirujące motywy znajdują się tuż pod naszym nosem. Dobrym przykładem tej zasady mogą być ozdoby o tematyce florystycznej, czerpiące prosto ze świata przyrody. Do rozmowy na temat zalet jednego, szczególnie ciekawego rodzaju tych dekoracji zaprosiliśmy eksperta z firmy Myloview. Opowiedział nam on sporo o potencjale, jaki jego zdaniem posiada ozdobna naklejka. – Kwiaty na nich ukazane mogą dodać kolorów wybranemu wnętrzu, sprawić, iż nasze meble nabiorą oryginalnego wyglądu lub uatrakcyjnić przedmioty codziennego użytku – twierdzi specjalista. Przekonajcie się sami, o jakich pomysłach nam jeszcze opowiedział.

Kolorowe naklejki: kwiaty na meble, okna i drzwi

fot. https://myloview.pl/naklejki/wg-kategorii/kwiaty/

Współcześnie dostępny na rynku wybór dekoracji dostarcza naprawdę olbrzymich możliwości, pozwalając zrealizować niemal każdy pomysł na wystrój. Czemu więc spośród tylu opcji warto zwrócić uwagę akurat na naklejki z kwiatami? Zdaniem zaproszonego do rozmowy eksperta powodów jest przynajmniej kilka. W pierwszej kolejności zwraca on uwagę na olbrzymią uniwersalność tego typu ozdób.

– Kiedy rozważamy zakup nowych dekoracji do domu, zwykle szukamy dla nich miejsca na ścianach naszego mieszkania lub pośród wolnych półek. Naklejki nie podlegają jednak tej regule. Możemy je umieścić przecież niemal wszędzie! “Co jednak z utrzymaniem spójnej aranżacji?” – zapytają niektórzy. Ja jednak od razu odpowiadam – kwiaty są motywem na tyle uniwersalnym, że znajdzie się dla nich miejsce pośród każdej stylistyki. Przykładowo w wnętrzach tradycyjnych znakomicie sprawdzą się wzory z różami oraz makami. Pomieszczenia nowoczesne i wielobarwne, to natomiast znakomite otoczenie dla ozdób z kwiatami egzotycznymi. Wizerunki kwitnących wiśni to niemal obowiązkowy dodatek we wnętrzach orientalnych… Jeżeli pragniecie więc dodać nieco kolorów meblom, drzwiom czy futrynom okiennym, to ozdobne naklejki zdecydowanie powinny Was zainteresować!

Elegancka naklejka – kwiaty w salonie

 

https://myloview.pl/naklejki/

Ozdobienie mebli to niewątpliwie ciekawe i kuszący pomysł, jednak z pewnością nie każdy się na niego zdecyduje. Entuzjaści klasyki unikają raczej eksperymentów, preferując rozwiązania tradycyjne i sprawdzone. Czy w przypadku takich osób, naklejki również mają szansę być atrakcyjnym rozwiązaniem? Posłuchamy co ma do powiedzenia na ten temat ekspert z Myloview.

– Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tego, czy naklejki z kwiatami nadają się również w przypadku klasycznie urządzonych mieszkań, to ja od razu odpowiadam – oczywiście że tak! Uzyskanie spójnego efektu, to w dużej mierze kwestia wybrania odpowiedniego wzoru. Najważniejsze zasady łatwo wskazać na przykładzie salonu. Aby zachować elegancki i gustowny charakter tego pomieszczenia musimy w pierwszej kolejności dopasować naszą dekorację kolorystycznie do otoczenia. Po drugie powinniśmy raczej zrezygnować z mniej typowych miejsc (jak meble), ograniczając się do ścian i traktując naklejki podobnie jak obrazy. Ważna jest również tematyka wybranego przez nas wzoru – w przyrodzie występują tysiące różnych odmian kwiatów i wizerunki niektórych zwyczajnie nie będą pasować do salonu. W eleganckich aranżacjach znakomicie prezentują się między innymi róże, maki, lilie, tulipany… Z pewnością jest więc z czego wybierać! Ostatnia zasada, o której warto wspomnieć to kwestia ekspozycji samej naklejki. Jak zaznaczyłem już wcześniej, szukając dla niej miejsca, dobrze jest potraktować ją jak obraz. Na dobrze oświetlonej ścianie będzie mogła stać się główną dekoracją naszego salonu.

Wesołe naklejki ścienne: kwiaty dla dzieci

 

Naklejki wielu osobom kojarzą się z czymś przeznaczonym dla dzieci. Wzory dekoracyjne oczywiście mają znacznie szersze zastosowanie. Jednak wyjątkowy charakter tych ozdób oraz oferowane przez nie możliwości sprawiają, że naklejki mogą się świetnie spisać w pokoju dziecięcym. O to czy mamy w tym poglądzie rację, zapytaliśmy eksperta.

Jak najbardziej, to bardzo trafne spostrzeżenie! Sypialnia naszego syna lub córki, to faktycznie znakomite miejsce dla naklejek z kwiatami. Po pierwsze tematyka ta jest niezwykle uniwersalna. Radosne i kolorowe wzory inspirowane światem roślin mają szansę spodobać się dziecku w każdym wieku. Co więcej, nadadzą się również do ozdobienia nie tylko ścian, ale także mebli czy komputera. Szukanie ciekawych miejsc na naklejki może być wspaniałą zabawą dla samych dzieci, jak i rodziców! Dekorując wspólnie pokój malucha lepiej poznamy jego gust… oraz unikniemy potencjalnych rozczarowań ze strony małego lokatora!

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here