Oddział położniczo-ginekologiczny ma nowego kierownika. Kim jest?

2
6328
fot. ZielonaNews.pl

Oddział Położniczo-Ginekologiczny w Zielonej Górze ma nowego kierownika. Została nim dr n. med. Agata Kuszerska.

Oddział położniczo-ginekologiczny będzie kierowany przez kobietę

Nowy kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego w Zielonej Górze
fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

A. Kuszerska w swojej pracy zawodowej pracowała w Ginekologiczno-Położniczym Klinicznym Szpitalu w Poznaniu oraz w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.   – Jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalistą w dziedzinie położnictwa i ginekologii, a także specjalistą perinatologiem. Doktorat obroniła w 2014 r. Posiada m.in. certyfikaty z zakresu badań prenatalnych oraz oceny anatomii płodu FMF– informuje Sylwia Malcher Nowak, kierownik biura zarządu szpitala.

Czytaj dalej za reklamą —> Ponad setka osób troszczy się o ciężarne

Na oddziałe ginekologiczno-położniczym pracuje ponad 120 osób, w ty, 13 lekarzy specjalistów i 7 rezydentów. – Kadrę lekarską stanowi oprócz położników – ginekologów również dwóch ginekologów-onkologów, dwóch lekarzy specjalistów w trakcie uzyskiwania drugiej specjalizacji z zakresu onkologii oraz jeden lekarz specjalista, który niedawno zakończył specjalizację z zakresu perinatologii. W zespole pracują również lekarze posiadający certyfikaty uprawniające do wykonywania badań echo serca płodu oraz do badań prenatalnych – wyjaśnia S. Malcher-Nowak.

Czytaj dalej za reklamą —> Rozwój diagnostyki prenatalnej w szpitalu w Zielonej Górze

Jakie cele ma nowa kierowniczka? – Jestem przede wszystkim perinatologiem, więc moim nadrzędnym celem jest kompleksowa opieka nad kobietą ciężarną, zwłaszcza  w ciąży powikłanej, a także nad chorym dzieckiem. Dlatego zależy mi na rozwoju diagnostyki prenatalnej, aby zwiększyć wykrywalność wad u płodu – mówi dr A. Kuszerska. W niedalekiej przyszłości chce ściśle współpracować z Klinicznym Oddziałem Chirurgii i Urologii Dziecięcej, aby opieka nad maluchami była kompleksowa. Przypomnijmy – oba oddziały znajdą się w budowanym właśnie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, będzie tam również nowoczesny blok operacyjny.

Czytaj dalej za reklamą —> 

 

Centrum poradni dla ciężarnych

 

Docelowa dr A. Kuszerska chce stworzyć w zielonogórskim szpitalu centrum składające się z kompleksu poradni dedykowanych ciężarnym pacjentkom i ich nienarodzonym dzieciom. Centrum spełniałoby również rolę konsultacyjną, a także ściśle współpracowało z innymi wyspecjalizowanymi ośrodkami w kraju. Tak, aby kobieta ciężarna zgłaszająca się do szpitala w Zielonej Górze objęta była pełną opieką, a nie odsyłana do innych ośrodków. Tutaj wiodąca rolę spełnia pododdział patologii ciąży, który – w opinii dr A. Kuszerkiej – zapewnia kobietom opiekę opartą na najnowszych standardach i rekomendacjach dostępnych w literaturze. Doskonałym uzupełnieniem tego oddziału jest oddział neonatologii z najwyższym poziomem referencyjności i świetnymi wynikami jeśli chodzi o przeżywalność tzw. skrajnych wcześniaków.

Czytaj dalej za reklamą —> Dr Agata Kuszerska stawia również na  leczenie operacyjne pacjentek nowotworowych oraz rozwój ginekologicznej diagnostyki onkologicznej.  Zależy jej także, aby więcej zabiegów odbywało się przy użyciu coraz popularniejszych mało inwazyjnych technik operacyjnych, takich jak laparoskopia, czy histeroskopia.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Zawsze podczas KAŻDEGO badania i zabiegu czy porodzie powinna być osoba bliska by pilnowala by nie było dramatów jak ten itp… ” Tragedia podczas porodu. Ginekolog ze szpitala w Świebodzicach urwał rodzącemu się dziecku główkę. Ale odpowiedzialności zawodowej nie poniesie. Dolnośląski Rzecznik Dyscyplinarny Izby Lekarskiej nie dopatrzył się w postępowaniu lekarza Krzysztofa S. żadnych błędów i umorzył postępowanie przeciwko ginekologowi.” Również podczas badań pochwy dochodzi do groźnych zakażeń pochwy brodawczakiem ludzkim który przekaże partnerowi i innymi wirusami czy bakteriami !!! Rękawiczki nie chronią pacjenta lecz lekarza! Gdy lekarz WYPRASZA osobę bliską to jest ZBOCZENCEM lub brak sterylności! Lekarze nie maja prawa wyprosić osobę bliską jest wtedy ubezwłasnowolnienie pacjenta przez lekarza!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here