Odbył się pierwszy lot z Babimostu do Turcji

6
5744
fot. Fanpage lotnisko Babimost/Zielona Góra

W poniedziałek 24 czerwca br., odbył się pierwszy lot czarterowy z Babimostu do Turcji. – To bardzo radosny moment, że udało się nawiązać współpracę między portami lotniczymi, Urzędem Marszałkowskim, a renomowanym przewoźnikiem, który zawiezie turystów na wymarzony urlop – powiedział Marcin Jabłoński, członek zarządu woj. lubuskiego.Więcej lotów czarterowych?

– Czarterowych lotów będzie coraz więcej – dodał Marcin Jabłoński. – Już dzisiaj podejmujemy starania, aby powiększyć imponujące możliwości lotniska w Babimoście. Unowocześnimy je niedługo, aby zwiększyć komfort podróżnych.

W inauguracji lotów wziął udział również Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. – Mamy pierwszy lot – podkreślił S. Kotylak. – A w tym roku będzie ich jeszcze 14. Liczę na to, że w przyszłym roku oferta będzie jeszcze bardziej wzbogacona. Myślimy o innych destynacjach, aby rozwijać lotnisko w Babimoście.

Podróże do Turcji są popularne– Lot czarterowy do Turcji to jeden z elementów wzbogacania oferty lotniska Zielona Góra w Babimoście – stwierdził senator Waldemar Sługocki. – Lubuszanie od wielu lat czekają, aby to lotnisko się rozwijało. Jestem przekonany, że jeszcze w tym roku będziemy mieli kolejne, ciekawe informacje na temat naszego portu.

Operatorem lotów jest Coral Travel Poland wraz z firmą przewoźniczą. W ub. roku Riwierę Turecką odwiedziło 380 tys. Polaków, a w tym według przewoźnika ta destynacja będzie jeszcze popularniejsza, stąd uruchomienie lotów z Zielonej Góry do Antalyi, która jest obecnie najpopularniejszym celem wakacyjnych podróży do Turcji.

Źródło: UMWL

PODZIEL SIĘ

6 KOMENTARZE

  1. Na “początek” dobre i czartery. Wielu mieszkańcom naszego regionu zależy na możliwościach latania z Babimostu w “świat” bez konieczności dojazdu do Berlina, Poznania, Wrocławia czy Warszawy. Może także pomyśleć o tanich przewoźnikach, którzy latają z wielu lotnisk w Polsce do prawie wszystkich regionów Włoch czy Hiszpanii, albo na początek “doloty” na rejsy do tych destynacji.

  2. Do muzułmańskiej Turcji to nich se lata ateista Jabłoński sam…

    Chemy lotów do Chorwacji, Grecji czy Hiszpanii…Turcja to mentalnie wrogi kraj

  3. W żadnej z tych miejscowości nie ma lotniska 🙁
    Szkoda że Pan Jabłojski nie poleciał też do Turcji (na stałe)…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here