Od poniedziałku bezpłatne badania. To ramach VIII Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

0
5873
fot. ZielonaNews.pl
Od poniedziałku, 21 września, rozpoczyna się VIII Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi pod hasłem: „Rak głowy i szyi nie czeka! – Zgłoś się do specjalisty!”. Bezpłatne badania będzie można wykonać w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze jako jedna z 10 placówek w Polsce i jedyna w Lubuskiem realizuje od 2017 r. projekt w ramach „Ogólnopolskiego programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi w  woj. lubuskim” . – W ramach projektu wykonano 1400 specjalistycznych badań laryngologicznych pacjentom z grupy ryzyka. Tym, u których wykryto nieprawidłowości wykonano diagnostykę pogłębioną. W ramach programu takich badań szpital chce wykonać łącznie 2500. Podpisano również ponad 60 umów o współpracy z placówkami POZ w woj. lubuskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim, gdzie przeszkolono lekarzy i pielęgniarki w zakresie wdrażania programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa do 30 czerwca 2021. Kwota dofinansowania to 1 087 615,20 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego. 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here