Od dziś zapłacimy telefonem w autobusach

3
1101

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Zielonej Górze od 6 lutego mogą już kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Ceny biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Aplikacja mPay zapewnia szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego kiosku. Rozwiązanie jest dostępne w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Warszawie. W Zielonej Górze aplikacja pozwala na kupowanie telefonem biletów jednorazowych i dobowych.

Kupowanie biletów telefonem w MZK Zielona Góra

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Zieloną Górę. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Co zrobić, żeby płacić za bilety telefonem

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczność pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.  Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Ludzie jeszcze dobrze nie opanowali kupowania biletów w automatach gdzie się wrzuca monety, pociera je o automat albo puka ręką, żeby bilet wyskoczył a tu jakieś dziwy przez telefon wymyślili. Trzeba kosmitą być żeby to pojąć. Zbliżamy się do zagłady świata.

  2. Tytuł artykułu mylący, bowiem już od dłuższego czasu można kupować bilety za pośrednictwem innej aplikacji – mobilet.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here