Od 15 czerwca wracają opłaty za parkingi. Będą wyższe 

8
3064
fot. ZielonaNews.pl

Od 15 czerwca wracają opłaty za parkowanie w centrum miasta. Obowiązywać będą opłaty i zasady, które wstępnie miały być wprowadzone od 1 kwietnia (czytaj więcej: Wyższe opłaty za parkingi w Zielonej Górze).
Parkingi w Zielonej Górze będą droższe

Od 15 czerwca za pierwszą godzinę postoju w Strefie Płatnego Parkowania zapłacimy 3 zł (teraz płaciliśmy 2 zł). W nowym projekcie wydłużono godziny płatnego postoju do godz. 17.00. W podstrefie  opłata za pierwszą godzinę parkowania naliczana będzie po upływie 60 minut od rozpoczęcia parkowania. Zmienione będą także opłaty abonamentowe. I tak tygodniowa kosztować będzie 100 zł, miesięczna 300 zł, trzymiesięczna 800 zł i roczny 3 tys. zł.
Opłaty za parkowanie w strefie

–  za pierwszą godzinę – 3 zł

–  za drugą godzinę – 3,6 zł

–  za trzecią godzinę – 4,3 zł

– za czwartą i kolejne godziny – 3 zł

8.Wprowadza się zryczaltowane opłaty za wydanie kart mieszkańca upoważniających do
parkowania pierwszego pojazdu dla mieszkańca nieposiadającego na terenie strefy jakiegokolwiek tytułu prawnego do nieruchomości, na której istnieje możliwość zaparkowania pojazdu lub mieszkańca legitymującego się kartą „ZGranej Rodziny”, na której uwidocznione są dane co najmniej 3 dzieci poniżej 18 roku życia:
1) za miesięczną kartę mieszkańca – 10 zł
2) za 6-miesieczna kartę mieszkańca – 40 zł
3) za roczna karta mieszkańca – 60 zł
9. Wprowadza się zryczałtowane opłaty za wydanie kart mieszkańca upoważniających do
parkowania drugiego pojazdu dla mieszkańca nieposiadającego na terenie strefy jakiegokolwiek
tytułu prawnego do nieruchomości, na której istnieje możliwość zaparkowania pojazdu:
1) za miesięczną kartę mieszkańca – 130 zł;
2) za 6-miesięczną kartę mieszkańca – 700 zł;
3) za roczną kartę mieszkańca – 1 200 zł.
10. Wprowadza się zryczałtowane opłaty za wydanie kart mieszkańca upoważniających do
parkowania drugiego pojazdu dla mieszkańca legitymującego się karta „ZGranej Rodziny”, na której
uwidocznione są dane co najmniej 3 dzieci poniżej 18 roku życia:
1) za miesięczną karte mieszkańca – 10 zl,
2) za 6-miesięczną kartę mieszkańca – 40 zł
3) za roczną kartę mieszkańca – 60 zł.
11.1. Karta mieszkańca strefy wydawana jest na pisemny wniosek mieszkańca strefy po
okazaniu dowodu tożsamości, złożeniu oświadczenia o tytule prawnym do nieruchomości lub okazaniu karty ZGranej Rodziny”, z załączona kopia dowodu rejestracyjnego.
2. Wydaje się maksymalnie 2 karty mieszkańcom strefy zameldowanym pod tym samym
adresem.

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

  1. Żadnych kart mieszkańca! Wszyscy powinni równo płacić, parkingi w mieście są zarzygane samochodami, spacerować się nie da, wszędzie stoją, na zakazach, chodnikach, trawnikach. Zrobicie coś z tym!

  2. Dotychczasowe karty mieszkańca straciły ważność mimo, że były wydane na określony z góry okres czasowy, a ja się pytam dlaczego do mojej skrzynki pocztowej nie trafiła żadna informacja o tym fakcie? Urząd ma spis kto taką kartę otrzymał, więc wysłanie informacji zawęża ilość pism jakie można było rozesłać za które i tak właściciele kart by zapłacili. Nie lepiej, zaskoczyć mieszkańców i pobrać od nich opłaty za parkowanie, ale wcześniej zasilić budżet miasta dodatkowo z mandatów. Brawo! Nasi drodzy radni i urzędnicy, brawo… Dodatkowo urząd nie jest w stanie na bieżąco drukować i wydawać nowych karty i co z tym faktem??? Około 2 tygodnie mam czekać na wydanie karty i przez ten okres zbierać mandaty bo nie mam gdzie indziej poza strefą zaparkować samochodu. Ręce opadają. P.S. Mam co robić w życiu (by utrzymać rodzinę), nie mam czasu i obowiązku śledzenia w sposób ciągły informacji lokalnych, chyba że się mylę. Moim zdaniem informacja powinna być dostarczona jak choćby z podatkiem WOGRU itp. Natomiast okres wprowadzania zmian przeniesiony w czasie jeszcze o te przysłowiowe 2-3 tygodnie, skoro urząd ma problemu z wydawaniem na czas nowych kart.

  3. Do komuństy. Widać, że leczysz się u doktora przyjaciela 2 korb rowerowych współczuję.

  4. Dlaczego zamiast wysłania oficjalnej informacji do mieszkańców, pojawiła się jedynie kartka za wycieraczką samochodu i dlaczego tak późno? Od dziś wznowione zostały opłaty a wniosek o wydanie nowej karty mieszkańca złożony dziś będzie rozpatrywany 2 tygodnie!! Gdzie mam parkować przez ten czas, żeby uniknąć mandatu za brak aktualnej karty skoro wcześniej nie miałam pojęcia, że moja karta jest już od ponad miesiąca nieważna? Kpina i totalny brak organizacji oraz poszanowania mieszkańców!!!

  5. Witam. Jeżeli autor artykułu, bierze taki “temat na tapetę” , to ja się pytam : a co z osobami niepełnosprawnymi ? Czy zostaje tak jak było – bez opłat, czy jakieś opłaty są planowane ?

  6. Strefę powiekszyli, a parkomatów nie widać.
    Chore opłaty za drugi samochód w rodzinie. Pracuje poza miastem, dojeżdżam codziennie Z centrum. 1200zł rocznie, skandal. Czlowiek myśli o przeprowadzce, bo jak udźwignąć taki dodatkowy koszt? Jak się wprowadzałem, żadnej strefy nie było…

  7. Na świecie w centrach miast mieszkają tylko bogaci, których stać na ponoszenie większych kosztów związanych z lepszą lokalizacją w mieście. A u nas byle biedota mieszka w centrum i żąda od miasta preferencyjnych warunków. Przeprowadźcie się na obrzeża, bo nie można słuchać już tych jęków…

  8. W jednej strefie parkowania miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych 3x, a w innej 0x. Jeśli ktoś ma problem z chodzeniem jest to poważne utrudnienie. Pozostawienie samochodu na miejscu nieoznaczonym dla niepełnosprawnych – MANDAT 200 zł, co jest ogromną kwotą, a na ul. Dąbrowskiego nie ma tłumaczenia!!! Ta zmiana dla osób niepełnosprawnych z problemem narządu ruchu jest bardzo niedobra. Dlaczego dokonano takiej niekorzystnej dla niepełnosprawnych zmiany?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here