Obywatel Ukrainy zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa

0
371
fot. KMP w Zielonej Górze

Sulechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, obywatela Ukrainy, podejrzanego o ugodzenie nożem swojego znajomego. Sąd Rejonowy w Sulechowie aresztował go pod zarzutem usiłowania zabójstwa.

Bójka w hotelu w Sulechowie

– Do zdarzenia doszło w jednym z sulechowskich hoteli. Do dyżurnego komisariatu policji w Sulechowie zadzwonił świadek, który poinformował o zdarzeniu. Z jego relacji wynikało, że dwaj obywatele Ukrainy przebywający w hotelu najprawdopodobniej spożywali alkohol, a następnie doszło między nimi do kłótni i awantury. Zostali rozdzieleni przez świadków, a w pewnym momencie jeden z nich wszedł do swojego pokoju, z którego po chwili wybiegł z nożem – wyjaśnia Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji.

Zadawał ciosy nożem

Mężczyzna ten rzucił się na drugiego i zadał mu ciosy. Jak się później okazało ugodził go dwukrotnie w okolice klatki piersiowej. Pokrzywdzonym mężczyzną był także obywatel Ukrainy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Sulechowie.

Wyskoczył przez okno

– Zaalarmowani sulechowscy policjanci natychmiast rozpoczęli działania i bardzo szybko zjawili się na miejscu. Gdy agresor zorientował się, że na miejsce została wezwana policja wyskoczył przez okno z II piętra i uciekł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i odnaleźli mężczyznę ukrywającego się w zaroślach. Miał przy sobie dwa noże. Okazało się, że to 45-letni mężczyzna. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało u niego 1,5 promila – poinformowała rzeczniczka policji.

fot. KMP w Zielonej Górze

Jak wytrzeźwiał został przesłuchany

45-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu przesłuchany. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie – Zamiejscowy VI Wydział Karny w Sulechowie 45–latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here