Obwodnica zachodnia. Pięć firm chętnych do realizacji koncepcji

0
1421
fot. ZielonaNews.pl/ zdjęcie poglądowe

Urząd miasta otworzył oferty związane z koncepcją budowy obwodnicy Zachodniej. Na ten cel wygospodarował z miejskiej kasy nieco ponad 720 tys. zł. Najniższa oferta opiewa na ponad 550 tys. zł.

Pięć firm chętnych ro realizacji zadania

Magistrat szuka wykonawcy zadania pn. Koncepcja projektowa wraz z materiałami do decyzji środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania: Budowa zachodniej obwodnicy Zielonej Góry wraz z realizacją Trasy Aglomeracyjnej Etap II.  Do przetargu stanęło pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowało konsorcjum firm Biuro Inżynierskie Damart Sp. z o.o. z Olpro Sp. z o.o. Za wykonanie zadania zaoferowali 552 tys. zł. Najwięcej zaproponowała firma z Francji, która chciałaby podjąć się realizacji za ponad 2,1 mln zł.

W ramach zadania wykonawca ma wykonać koncepcję przebiegu obwodnicy zachodniej Zielonej Góry w co najmniej dwóch wariantach od ronda na skrzyżowaniu ul. Aglomeracyjnej z ul. Zjednoczenia (droga wojewódzka nr DW 280) do skrzyżowania z trasą S3 na wysokości Sulechowa.

Droga połączy Centrum Przesiadkowe z trasą S3

Jak wyjaśniono w przetargu nowa droga miałaby połączyć Centrum Przesiadkowe przy ul Dworcowej, przez ul. Aglomeracyjną z trasą S3 na wysokości Sulechowa poprzez planowany most przez Odrę w okolicach Pomorska. Obwodnica umożliwi przejęcie przede wszystkim części ruchu tranzytowego jak i osobowego o znaczeniu lokalnym. Zainteresowani wykonawcy oferty mogą składać do 24 marca.

Koncepcja w dwóch wariantach
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie koncepcji przebiegu Obwodnicy Zachodniej Zielonej Góry w minimum 2 wariantach od ronda na skrzyżowaniu ul. Aglomeracyjnej z ul. Zjednoczenia (droga wojewódzka nr DW 280) do skrzyżowania z trasą S3 na wysokości Sulechowa. Przewidziano podział na cztery odcinki, które realizowane będą przez różnych inwestorów: Miasto Zielona Góra, Gmina Czerwieńsk, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Gmina Sulechów. Projektowana droga objęłaby tereny miasta oraz byłej gminy Zielona Góra w nowych granicach administracyjnych miasta Zielona Góra tj. okolice Przylepu. Ponadto okolice gminy Czerwieńsk oraz gminy Sulechów. Szczegóły dotyczące przetargu znajdziecie na stronie urzędu miasta: Zachodnia obwodnica Zielonej Góry
Dodatkowo opracowanie należy podzielić na 3 etapy realizacyjne: a) Trasa Aglomeracyjna Etap II (od ul. Zjednoczenia do ul. Trasa Północna) – klasa techniczna Z; b) Zachodnia obwodnica Zielonej Góry odcinek I (obwodnica sołectwa Przylep) – klasa techniczna GP; c) Zachodnia obwodnica Zielonej Góry odcinek II (obwodnica m. Płoty i m. Czerwieńsk) – klasa techniczna GP

fot. materiały przetargowe Urzędu Miasta Zielona Góra
fot. materiały przetargowe Urzędu Miasta Zielona Góra

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here