Reklama
Reklama
Reklama
wtorek, 16 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaKulturalneO włos od tragedii. 67-latka wjechała na pasy przed pieszymi (WIDEO)

O włos od tragedii. 67-latka wjechała na pasy przed pieszymi (WIDEO)

Niewiele brakowało, by na jednym z przejść dla pieszych w Zielonej Górze doszło do tragedii. 67-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się już na jezdni. O tym, że nie doszło do potrącenia, zdecydowały ułamki sekund.

Autobus się zatrzymał, kierująca zignorowała przepisy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek, 16 grudnia. Gdy kierowca autobusu zatrzymał się na prawym pasie, aby przepuścić pieszych, kobieta jadąca sąsiednim pasem zignorowała ten manewr i wjechała na przejście tuż przed przechodzącymi osobami. Jak tłumaczyła, decyzję o kontynuowaniu jazdy podjęła w ostatniej chwili. Gdyby wjechała na pasy moment później, skutki mogłyby być tragiczne.

Nagranie z monitoringu kluczowe dla policji

Funkcjonariusze z zielonogórskiej drogówki ustalili tożsamość kierującej dzięki analizie nagrania z monitoringu komunikacji miejskiej. W związku z rażącym naruszeniem przepisów policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Nagranie jednoznacznie potwierdziło, że jej zachowanie stworzyło realne zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych.

Sekundy decydują o ludzkim życiu

Policja przypomina, że na drodze – oprócz znajomości przepisów – kluczowa jest koncentracja. O ludzkim życiu decydują sekundy. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych, ponieważ chwila nieuwagi może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji.

 

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Manicure tytanowy – sprawdź co mówi o nim specjalistka z Zielonej Góry

Jeszcze do niedawna manicure tytanowy kojarzył się głównie z naturalnym wyglądem i jednolitym kolorem. Dziś coraz więcej kobiet odkrywa, że ta metoda stylizacji oferuje...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj