O samochód trzeba dbać przynajmniej tak samo troskliwie, jak o własne zdrowie i kondycję

0
25
expertauto – hurtownia motoryzacyjna

W obu przypadkach chodzi przecież o bezpieczeństwo. Jeden nieprzemyślany ruch albo odłożone w czasie konsekwencje wieloletniego lekceważenia swojego pojazdu mogą skończyć się bardzo boleśnie. A i tak w niektórych przypadkach będzie można powiedzieć, że dana osoba miała mnóstwo szczęścia i udało jej się wyjść praktycznie bez szwanku. Zarówno ogólny stan techniczny pojazdu, jak też stopień zużycia poszczególnych podzespołów, bezpośrednio wpływają na komfort jazdy oraz ryzyko wypadków. Warto podejmować działania profilaktyczne we własnym zakresie, uprzednio zdobywając konieczną wiedzę i zaopatrując się w potrzebne akcesoria.

Płyny eksploatacyjne napędzają mnóstwo istotnych elementów samochodu

Olej silnikowy pozwala na optymalną pracę tłoków w cylindrach, chłodnica reguluje temperaturę motoru, spryskiwacze zapewniają właściwą widoczność, a hamulce mogą funkcjonować dzięki wytwarzaniu niezbędnego ciśnienia w układzie hydraulicznym odpowiedzialnym za redukcję prędkości auta. To tylko niektóre przykłady dowodzące tego, iż bez wielu rozmaitych cieczy cały samochód nie byłby w stanie jechać. I nie chodzi tylko o paliwo, wszelkiego rodzaju płyny eksploatacyjne również mają ogromne znaczenie. Należy je dobierać stosownie do specyfiki pojazdu: parametrów technicznych, marki i modelu auta, a nawet rocznika. Producenci samochodów korzystają z bardzo różnych rozwiązań, wymagających od środków chemicznych ściśle określonych właściwości do poprawnego działania. Z pewnością doskonałym źródłem zaopatrzenia w specjalistyczne płyny eksploatacyjne będzie hurtownia motoryzacyjna. Tradycyjne sklepy samochodowe zazwyczaj mają wyższe ceny niż np. EXPERT auto, z kolei produkty dostępne w supermarketach rzadko kiedy gwarantują odpowiednią jakość.

Zużycie części mechanicznych postępuje szybciej, niż wielu kierowcom się wydaje

Dokładnie to samo należałoby powiedzieć również o podzespołach. Począwszy od klocków i tarcz hamulcowych, przez świece zapłonowe, żarowe, akumulatory czy wszelkiej maści bezpieczniki, a skończywszy na filtrach oleju, paliwa oraz wahaczach. Profesjonalne doradztwo przy zakupie pozwala dokonać najlepszego możliwego wyboru, co w przypadku wybierania towaru z półki niejako „na ślepo” w zasadzie się nie zdarza. O mocno ograniczonym asortymencie sklepów wielobranżowych już przesadnie się nie rozpisując. Warto jeszcze poruszyć kwestię kosztów naprawy samochodu i wymiany szwankujących elementów. Oszczędzanie na częściach oznacza tak naprawdę szukanie drobnych pieniędzy kosztem własnego bezpieczeństwa. Lepiej poświęcić trochę czasu i środków na znalezienie idealnie dopasowanego produktu zamiast godzić się na niekorzystne kompromisy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here