Nożem rysował przypadkowe auta. Straty to ponad 20 tys. zł

0
293
fot. Lubuska Policja

Trzech policjantów sulęcińskiej policji zatrzymało sprawcę uszkodzeń pojazdów w Lubniewicach. – Mężczyzna w nocy z 25 na 26 maja spacerował po miejscowość. Problem w tym, że wziął ze sobą nóż, którym rysował przypadkowe auta. 25-latek trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał 5 zarzutów uszkodzenia mienia o łącznej wartości strat niemal 22 tysięcy złotych – informuje lubuska policja. 
Uszkadzał samochody

26 maja był dniem wolnym od służby dla młodszego aspiranta Karola Pulkowskiego, aspiranta Przemysława Matczaka oraz młodszego aspiranta Emila Jagły. To jednak nie powstrzymało sulęcińskich policjantów przed reakcją na zgłoszenie o mężczyźnie, który poprzedniej nocy uszkodził kilka pojazdów.

–  Z Kierownikiem Posterunku w Lubniewicach młodszym aspirantem Karolem Pulkowskim  skontaktowała się jedna z pokrzywdzonych osób. Mężczyzna powiedział, że jest w posiadaniu monitoringu, na którym widać sprawcę uszkodzenia. Funkcjonariusz nie tracąc czasu obejrzał nagranie. Od razu rozpoznał 25-latka, którego legitymował dzień wcześniej – wyjaśnia Klaudia Biernacka, z KPP w Sulęcinie.

Kilka telefonów i mężczyzna został namierzony

Aspirant Pulkowski wykonał kilka telefonów. Ustalił, gdzie obecnie znajduje się mężczyzna widoczny na monitoringu. O pomoc w jego zatrzymaniu poprosił dzielnicowego aspiranta Przemysława Matczaka, który tego dnia pełnił dyżur jako ratownik WOPR. – W ustaleniu dokładnego miejsca przebywania 25-latka pomógł młodszy aspirant Emil Jagła oraz Zastępca Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniewicach. Wszyscy Panowie akurat tego dnia przebywali na terenie miejscowości. Zaangażowanie i szybka wymiana informacji doprowadziła do zatrzymania sprawcy uszkodzeń pojazdów – wyjaśnia Biernacka.

Straty oszacowano na ponad 20 tys. zł
Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego przyjechał do Lubniewic na weekend z rodziną. – W nocy z 25 na 26 maja spożywał alkohol, a następnie udał się „pospacerować”. Problem w tym, że wziął ze sobą nóż, którym rysował przypadkowe auta. Skąd takie zachowanie? Ciężko jest tutaj udzielić jakiejkolwiek logicznej odpowiedzi. Fakty są takie, że 25-latek uszkodził łącznie 5 samochodów, a wartość spowodowanych strat wyniosła niemal 22 tysiące złotych. Podejrzany usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia K. Biernacka z KPP w Sulęcinie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here