W Nowym Kisielinie powstanie Park Badań Kosmicznych

1
319
Powstanie Park Badań Kosmicznych

Park Badań Kosmicznych ma powstać w Nowym Kisielinie przy Parku Naukowo- Technologicznym. Na ten projekt składa się wiele czynników, a Lubuskie ma potencjał, aby je spełnić.

Mamy potencjał na Park Badań Kosmicznych

Marszałek Elżbieta Anna Polak wymieniała na konferencji prasowej niezbędne czynniki do zrealizowania projektu. Ważna jest infrastruktura, a ta jest zapewniona dzięki środkom unijnym. Dużą rolę w projekcie odgrywają wykwalifikowane osoby, których u nas również pod dostatkiem. W Lubuskiem nie brakuje wyspecjalizowanych naukowców i inżynierów, a ponadto kolejni szkolą się na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie można studiować inżynierię kosmiczną.

Projekt może zakończyć się powodzeniem ze względu na spore wsparcie odpowiednich partnerów, m.in. Uniwersytetu Zielonogórskiego, dobrze prosperującej firmy kosmicznej HERTZ, która mieści się w Zielonej Górze, Centrum Badań Kosmicznych. Swoje poparcie dla tego pomysłu wyraził również gen. Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak, który był w kosmosie.

Czas wykorzystać potencjał

Wiele głosów poparcia, solidne fundamenty, przemyślany projekt- wszystko wskazuje na to, że Zielona Góra wzbogaci się o Park Technologii Kosmicznych na swojej mapie. Region posiada mocne argumenty i doskonałe predyspozycje, aby móc zrobić biznes na kosmosie.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Rozumiem, że Elżbieta Polak po wyborach samorządowych odleci kosmos wraz z kolegami,POparancami

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here