Nowy sprzęt dla szpitala za prawie 2 mln zł

0
229
fot. ZielonaNews.pl

W urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na blisko 2 mln zł dofinansowania, które trafi do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze na zakup sprzętu wysokospecjalistycznego.

Sprzęt dla szpitala

Czytaj więcej za reklamą —>Dzięki dofinansowaniu szpital nabędzie m.in. aparat RTG, sprzęt medyczny dla Centralnego Bloku Operacyjnego oraz wyposażenie Klinicznego Oddziału Onkologii. – Naszym lubuskim priorytetem jest ochrona zdrowia. Świadczą o tym stale rosnące nakłady na inwestycje, ale także realizację programów profilaktycznych. W ramach tego dofinansowania zakupiony zostanie sprzęt, który jest szpitalowi bardzo potrzebny – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Co trafi do szpitala?

Czytaj więcej za reklamą —>Podpisane umowy opiewają na kwotę 1,93 mln zł. W ramach dofinansowania zakupione zostaną:

– nowy aparat RTG z ramieniem C dla Centralnego Bloku Operacyjnego – obecnie używany nie pozwala na wykonywanie większej liczby zabiegów chirurgicznych w zakresie ortopedii i pediatrii urologicznej.

– sprzęt medyczny dla Centralnego Bloku Operacyjnego – to narzędzia chirurgiczne do wykonywania zespoleń naczyń krwionośnych, narzędzia do mikrochirurgii krtani, narzędzia do pobrania płata, lampa czołowa, laryngoskopy, fotel chirurgiczny, narzędzia do chirurgii laserowej, zestaw do endoskopii krtani i gardła dolnego oraz do chirurgii endoskopowej zatok nosowych

Czytaj więcej za reklamą —>– aparatura medyczna –  m.in. ssak elektryczny, dermatoskop, fotel ginekologiczny, fotel do podawania cytostatyków, wózek zabiegowy oraz wyposażenie niemedyczne.

– Centralny Blok Operacyjny zostanie doposażony w podwieszany aparat do znieczuleń, diatermie chirurgiczne – 2 szt. oraz systemy ogrzewania pacjenta – 2 szt. Zestaw toru wizyjnego do endoskopii z wyposażeniem umożliwi płynne wykonywanie zabiegów i procedur medycznych w Centralnej Endoskopii. Zakup nowoczesnego systemu laparoskopowego z torem wizyjnym dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego umożliwi wykonywanie mniej inwazyjnych operacji w zakresie ginekologii. Aparat USG dostanie doposażony w najnowszą głowicę sektorową niezbędną do badań diagnostycznych na Oddz. Poł.-Gin. Posiadany stół operacyjny zostanie doposażony w przystawkę, dzięki czemu będzie mógł być wykorzystywany do bardziej zaawansowanych operacji ginekologicznych.

Źródło: UMWL

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here