Nowy przypadek zakażenia w Zielonej Górze. Cztery osoby już ozdrowiały w Lubuskiem

0
8223
Health photo created by freepik - www.freepik.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nich jest jedna osoba z Zielonej Góry. Dzisiaj ministerstwo poinformowało o 437 nowych zakażeniach. To najwyższa ilość osób, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem w Polsce. Dziś łącznie zmarło 14 osób. 
Nowa osoba zakażona w woj. lubuskim

Mamy 1 nową osobą zakażoną koronawirusem w województwie lubuskim. Nowy pacjent pochodzi z Zielonej Góry. Informujemy również, że kolejna osoba wyzdrowiała. To już 4 ozdrowieniec w regionie – informuje Lubuski Urząd Wojewódzki. Łącznie, na terenie województwa mamy 50 zakażonych (w tym ozdrowieńcy).

2 osoba z powiatu żagańskiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego
2 osoba z powiatu gorzowskiego,
5 osoba z powiatu nowosolskiego,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
6 osób z powiatu wschowskiego,
2 osoby z powiatu żarskiego,
2 osoby z miasta Gorzowa Wielkopolskiego,
5 osoby z powiatu zielonogórskiego,
10 osób z miasta Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
5 osoby z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem
Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. lubelskiego 1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego.

Kolejne sześć osób zmarło
Z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3383/71 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje Ministerstwo Zdrowia. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here