Nowy, mały park w centrum miasta wkrótce będzie gotowy (ZDJĘCIA)

2
1033
fot. ZielonaNews.pl

Dobiegają końca prace związane z modernizacją skweru przy ul. Kopernika. Powstaje tu tzw. park kieszonkowy.
Park przy ul. M. Kopernika

Skwer przy ul. Kopernika wykonana odmienił się nie do poznania. Z zakątka, do którego nikt nie zaglądał, może stać się ciekawym miejscem do odpoczynku i to w samym centrum. Została zastosowana tutaj nawierzchnia wodoprzepuszczalna mineralna.  Wyremontowano zabytkowy istniejący mur. A dziś trwały prace nad przygotowaniem „współczesnego” muru do wykonania muralu (realizacja muralu jest planowana w ramach innego zadania). Pojawiły się stojaki dla rowerów w kształcie koła, a także tor przeszkód, ławki, stoliki. Są już gotowe ścieżki spacerowe. W parku ma pojawić się huśtawka dla dorosłych. (więcej na temat parku przeczytacie tutaj: Skwer przy ul. Kopernika).

–> Kto wie co to jest mem internetowy ręka w górę

Zmiany na skwerze przy ul. M. Kopernika to adaptacja do zmian klimatu
Jak czytamy w przetargu  inwestycja ma na celu realizację zadań w zakresie adaptacji miasta do zmian klimatu. Celem przedsięwzięcia jest rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta poprzez system zagospodarowania wód opadowych (działanie mające na celu zatrzymanie retencjonowanie i wykorzystanie wód opadowych), rozwoju zieleni w mieście, tworzenie ogólnodostępnych miejsc wypoczynku i rekreacji.

Przyjazne miejsce w centrum miasta
O zagospodarowanie tego miejsca od dawna zabiegała fundacja Lyada (czytaj więcej: https://www.zielonanews.pl/skwer-w-centrum-miasta-bedzie-zagospodarowany-ale-najpierw-konsultacje-46274/). Jak zapewniał urząd miasta zrealizowany projekt uwzględnił założenia fundacji LYADA poświęcone zagospodarowaniu tego miejsca, przyjazne środowisku materiały i dostępność dla różnej grupy użytkowników. Prace dobiegają już końca i wkrótce z pewnością będzie mogli skorzystać z tego miejsca w trakcie spaceru np. po deptaku.

Za realizacją zadania miasto zapłaci 688 654,6 zł. Wykonuje je firma J. Małecka M. Piskorowski Arman Roboty Ziemne z Żar.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Prawie 700tys. Ja się pytam za co???!!! Proszę o specyfikacje i koszty wykonanych prac by społeczeństwo wiedziało, jak się robi wałki za nasze pieniądze!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here