Nowoczesne osłony okienne czyli wybieramy rolety do okien dachowych

0
171
plisy-dachowe-Karnix
fot materiały prasowe

Okna dachowe wymagają specjalnych rozwiązań, które pozwalają na ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami oraz nadmiernym nasłonecznieniem. W ostatnich latach na popularności zyskują dwa rozwiązania. Są to mianowicie plisy dachowe oraz rolety do okien dachowych.

Są one przystosowane do tego, aby trzymać się blisko skrzydła drzwiowego i jednocześnie dobrze je osłaniać. Sprawdź, czym jeszcze wyróżniają się te dwa rodzaje produktów.

Plisy dachowe – idealne do nowoczesnych aranżacji

Plisy dachowe to propozycja dla osób, które cenią sobie nowoczesny wygląd i funkcjonalność osłon okiennych. Są one przeznaczone w głównej mierze do okien dachowych. Jednak można bez problemu je montować także na oknach uchylnych czy klasycznych znajdujących się na niższych kondygnacjach. Popularność plis dachowych wynika także z łatwości montażu i braku konieczności nawiercania ramy okiennej czy ściany w tym celu.

Warto tutaj wspomnieć o tym, że plisy dachowe nie są nawijane na drążek tak jak klasyczne rolety, a zaciągane w dół lub do góry. Taka konstrukcja pozwala na ich ustawienie w dowolny sposób i osłonięcie wybranego fragmentu okna. Jeżeli tylko zechcesz, możesz osłonić nimi jedynie środek okna, będzie to możliwe. To właśnie między innymi to odróżnia ten produkt od klasycznych rolet.

Jeżeli poszukujesz plis wyłącznie do pomieszczeń położonych na poddaszu, możesz wybrać te wykonane z tkaniny metalizowanej. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że pozwala ona ochronić wnętrza przed nasłonecznieniem, ale i nagrzewaniem. Zimą natomiast będzie zmniejszać utraty ciepła. Inną ciekawą propozycją do okien dachowych są plisy wykonane z tkaniny typu blackout. Przy pełnym zaciągnięciu pozwalają na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia. To przydaje się szczególnie w sypialniach. Pamiętaj, że plisy dachowe dostępne są również w wielu wersjach kolorystycznych. Ich pełną gamę możesz zobaczyć na stronie wiodącego producenta plis firmy Karnix – https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html.

Rolety dachowe – praktyczne osłony okienne na nasze poddasze

fot. materiały prasowe

Inną propozycją, która doskonale sprawdza się na oknach dachowych, są specjalnie skonstruowane rolety. Mają one prowadnice, które przytrzymują tkaninę przy skrzydle okiennym. Dzięki temu materiał nie odchyla się, nawet przy otwartym oknie. Wyeliminowane jest w ten sposób „łopotanie” tkaniny. Warto tutaj zwrócić uwagę również na to, że rolety mają mechanizm samoistnie zwijający tkaninę do góry. Dzięki temu nie ma przy nich dodatkowych sznurków czy koralików, które mogłyby przeszkadzać przy tego rodzaju oknach. Dodatkowo roleta dachowa Karnix może być ustawiona na trzech poziomach wysokości. To pozwala na lepszą kontrolę tego, ile dokładnie światła słonecznego dostaje się do wnętrza pomieszczeń znajdujących się na poddaszu.

Rolety dachowe można dobrać kolorystycznie, tak aby pasowały do innych elementów znajdujących się we wnętrzu. Jeżeli zależy Ci również na wysokiej estetyce tego produktu, możesz zdecydować się na rolety wykonane z tkaniny żakardowej. Natomiast, gdy chcesz ochronić pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem postaw na rolety dachowe Blackout – 100% zaciemniające.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here