Nowoczesne automaty utrapieniem dla mieszkańców?

3
1789
Kiedy Płatność mobilna w autobusach?

W niektórych autobusach MZK wprowadzone zostały nowoczesne automaty do zakupu biletu. Dla wygody pasażerów można płacić również kartą płatniczą, jednak nie wszyscy są zadowoleni z unowocześnienia autobusów.

Krótka instrukcja obsługi

Wieczne problemy z “drobnymi” na autobus może zakończyć wprowadzenie nowoczesnych automatów do zakupu biletu. Jest tam możliwość płatności kartą, aplikacją telefoniczną, a także tradycyjnym bilonem, ale te udogodnienia nie przez wszystkich zostały przyjęte optymistycznie – W niektórych autobusach MZK pojawiły si ę nowoczesne automaty do sprzedaży biletów. Problem polega na tym, że starsi pasażerowie, ale i w średnim wieku, mają problemy z dotykową obsługą tych urządzeń. Może w związku z tym montować do sprzedaży także automaty starszego typu, lub łatwiejsze w obsłudze – mówi radny Jacek Budziński podczas sesji Rady Miasta. Magistrat informuje, że w autobusach nie ma miejsca na postawienie drugich, łatwiejszych w obsłudze automatów. Nowoczesne automaty są testowane w pięciu autobusach MZK. Miejski Zakład Komunikacji pracuje nad graficzną instrukcją obsługi. Ale już teraz miasto informuje, jak działają automaty – Jeżeli chce się zapłacić bilonem, po wyborze rodzaju biletu należy dokonać wyboru sposobu płatności – “płacę gotówką” i włożyć monetę do wlotu. Przy zapłacie elektronicznej należy wybrać “płacę kartą płatniczą” i włożyć lub zbliżyć kartę (telefon) do czytnika. W testowanych automatach można również doładować elektroniczną portmonetkę – instruuje magistrat.

 

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Nowoczesne automaty są super. Powinny być w każdym autobusie, wreszcie nie trzeba byłoby martwić się o drobne.

  2. Kiedy to miasto się rozwinie i będzie nowoczesne? Nowe automaty i już płacz. W innych miastach takie nowoczesne rozwiązania funkcjonują od lat i starsi ludzie radzą sobie doskonale. Czy w tym mieście nie można wprowadzić nowoczesnych rozwiązań, bo zawsze będzie lament? Kiedyś były autobusy, które miały guzik do otwierania drzwi i oczywiście ludzie stali przed tymi drzwiami bo nie wiedzieli co zrobić. A to bardzo dobre rozwiązanie, bo po co otwierać wszystkie drzwi w autobusie skoro wchodzi lub wychodzi jedna osoba, W innych miastach to norma w nowoczesnych autobusach czy tramwajach. W Zielonej Górze nie przyjęło się. Porażka. I jeszcze ten bulgoczący głos zapowiadający przystanki. Od ponad 20 lat ten sam facet zapowiada przystanki. Ludzie spoza miasta nie są w stanie domyślić się o jaki przystanek chodzi.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here