Nowe zakażenia w woj. Lubuskim. Jest wśród nich osoba z Zielonej Góry

0
8864
Medical photo created by prostooleh - www.freepik.com

Ministerstwo Zdrowia w porannym raporcie poinformowało o dwóch nowych przypadkach zakażenia w woj. lubuskim. Łącznie w naszym regionie zakażonych jest 97 osób.
Od 7 maja do wczoraj w Lubuskiem nie odnotowano nowych zakażeń. Niestety wczoraj dobra passa została przerwana i odnotowano kolejne trzy przypadki, które pochodziły z powiatu świebodzińskiego. Także wczoraj szpital poinformował, że u pielęgniarki pracującej w naszym szpitalu potwierdzono zakażenie. – Przesiewowe testy na COVID-19, które od pewnego czasu wykonujemy naszemu personelowi wykazały zakażenie u jednej z pielęgniarek Klinicznego Oddziału Chorób Wewnętrznych – informował wczoraj Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. 

Nowy przypadek zakażenia w Zielonej Górze
Dzisiaj ministerstwo poinformowało o dwóch nowych przypadkach. Jeden jest z Zielonej Góry (podejrzewamy, że dopiero dziś zaktualizowano informacje dotyczące wyżej wspomnianej pielęgniarki z naszego szpitala), a drugi z powiatu żarskiego.

Łącznie, na terenie województwa, mamy 97 zakażonych (w tym ozdrowieńcy):

21 osób z powiatu żagańskiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego
2 osoby z powiatu gorzowskiego,
8 osób z powiatu nowosolskiego,
6 osób z powiatu świebodzińskiego,
8 osób z powiatu wschowskiego,
5 osób z powiatu żarskiego,
2 osoby z miasta Gorzowa Wielkopolskiego,
8 osób z powiatu zielonogórskiego,
23 osoby z miasta Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
6 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

 

Ponad 200 przypadków zakażeń w kraju
Ministerstwo poinformowało o ponad 200 przypadkach w kraju. – Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (168), dolnośląskiego (19), wielkopolskiego (16), opolskiego (10), świętokrzyskiego (5), pomorskiego (4), podlaskiego (4), lubelskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (2), małopolskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia. Ministerstwo poinformowało także o śmierci jednej osoby zakażonej koronawirusem. – 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-M Tychy – informuje ministerstwo. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here