Nowe urządzenia w parku Braniborskim zniszczone przez wandali (ZDJĘCIA)

2
759
fot. ZielonaNews.pl

W parku Braniborskim niedawno pojawiły się nowe ławki, kosze na śmieci i tablice edukacyjne. Wszystko to miało uprzyjemniać mieszkańcom pobyt w tym miejscu. Niestety wandale już zniszczyli część elementów a na dwóch ławkach i jednej tablicy edukacyjnej pojawiły się bohomazy.Nowe ławki, leżaki, kosze na śmieci i siłownia w parku Braniborskim

Zmiany w parku Braniborskim powstały dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, a właściwie głosom mieszkańców i inicjatywie Barbary Marcinów w Ruchu Miejskiego Zielona Góra. To właśnie wspólne zaangażowanie mieszkańców sprawiło że zaniedbany dotąd park został wyposażony w nowe elementy takie jak ławki, kosze, ciekawe tablice edukacyjne a także leżaki i siłownię na powietrzu.Prace w parku zostały niedawno ukończone. A już do dzieła wzięli się wandale. – Przykra sprawa. 200 tysięcy złotych wydanych z pieniędzy miasta z BO a już jakiś pseudo artysta postanowił zostawić swój ślad. Ławki są drewniane, tablice personalizowane, wstyd dla tego Pana/Pani – pisze na swoim fanpage na Facebooku Barbara Marcinów, inicjatorka zmian w parku Braniborskim. Do akcji wkraczają także Pogromcy Bazgrołów, którzy proszą o wsparcie w złapaniu sprawców. 

Mało estetyczne podpisy w parkuZobaczcie co jakiś obszczymurek zrobił na tablicach i ławkach niedawno zrealizowanej inwestycji w Parku Braniborskim. Internauci, dzięki wam udało się złapać już dwóch wandali. Może tym razem też pomożecie?  – napisali na swoim fanpage Pogromcy Bazgrołów.  Podkreślają też, że podobny podpis już wielokrotnie był widziany na miejskim mieniu. – Z napisem „WBC” co prawdopodobnie znaczy „Wielki Baran Czubaty” spotykamy się wielokrotnie w przestrzeni miejskiej. Chcemy z tym skończyć. Jak sprawca zapłaci kilkadziesiąt tysięcy za odnawianie elewacji to będzie miał lekcję do końca życia. Pomożecie?  – tłumaczą Pogromcy Bazgrołów. Proszą o pomoc w złapaniu sprawcy i zapewniają anonimowość. Tutaj znajdzie post Pogromców Bazgrołów, w którym proszą o wsparcie w odnalezieniu sprawcy.  

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Jest. Tylko w Polsce te leki są słabe. Bo nikomu nie jest na rękę ich leczyć. Zobaczcie. Głupek pomaze zniszczy, to ktoś będzie musiał zrobić od nowa za kasę. I biznes się kręci.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here