Nowe sześć zakażeń w Lubuskiem

0
21129
Medical photo created by freepik - www.freepik.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nich jest sześć osób z woj. lubuskiego. 
Sześć nowych zakażeń w Lubuskiem

Mamy 6 nowych osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim. Nowi pacjenci pochodzą z powiatu żagańskiego (5) i nowosolskiego (1) – informuje Lubuski Urząd Wojewódzki. Łącznie, na terenie województwa mamy 56 zakażonych (w tym ozdrowieńcy). Przypominamy także, że we wczorajszym wieczornym raporcie ministerstwo poinformowało o kolejnym zakażeniu z Zielonej Góry (czytaj więcej: Kolejna zakażona osoba w Zielonej Górze)

Skąd są zakażenie z woj. lubuskiego?
7 osób z powiatu żagańskiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego
2 osoby z powiatu gorzowskiego,
6 osób z powiatu nowosolskiego,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
6 osób z powiatu wschowskiego,
2 osoby z powiatu żarskiego,
2 osoby z miasta Gorzowa Wielkopolskiego,
5 osób z powiatu zielonogórskiego,
10 osób z miasta Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
5 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

 

Nowe przypadki w kraju
Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj.lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj.podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego.

Kolejne osoby zmarły
– Z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3503/73 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here