Nowe ścieżki rowerowe. Czy mieszkańcy się doczekają?

0
227
ścieżki rowerowe w woj. lubuskim

Władze miasta miały plan na ścieżki rowerowe liczące około 30 km. Docelowo miały one powstać w tym roku, ale firma, która wygrała przetarg ogłosiła upadłość. Co dalej?

Projekt gotowy, budowa nierozpoczęta

Firma, która wygrała przetarg w trybie zaprojektuj- wybuduj ,ze względów finansowych ogłosiła upadłość. Wiceprezydent miasta zapewnia na antenie Radia Zielona Góra, że upadłość firmy w niczym nie szkodzi dalszej realizacji planu. Ich umowa miała specjalny zapis mówiący o tym, że po zakończeniu części projektowej współpraca może się zakończyć. A projekty są już gotowe. Teraz trzeba znaleźć firmę, która zrealizuje projekt.

Nowe przetargi na ścieżki rowerowe

Upadłość firmy projektującej doprowadziła do tego, że miasto w najbliższym czasie ogłosi kolejne przetargi dotyczące budowy ścieżek rowerowych. – Dwa przetargi na północną i południową część byłej gminy Zielonej Góry, to będzie w trybie wybuduj. Jeden przetarg na dokończenie zielonej strzały na terenie miasta Zielona Góra w trybie zaprojektuj- wybuduj – mówi Krzysztof Kaliszuk.

Jak zapewnia wiceprezydent realizacja będzie postępowała sukcesywnie. Pewne odcinki tras będą wykonane już w tym roku, niektóre natomiast w roku następnym. Ostateczny termin zakończenia budowy wszystkich ścieżek to lipiec lub sierpień 2018 roku. Przypomnijmy, że budowa ścieżek finansowana jest ze środków unijnych w związku z programem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here