Nowe rowery miejskie już na stacjach (ZDJĘCIA)

0
2184

Jak poinformował magistrat od 29 maja będziemy mogli skorzystać już z miejskich rowerów. Operatorem w tym roku jest konsorcjum firm Orange Polska i Roovee. Nowe rowery pojawiły się już na stacjach.

Rower miejski w Zielonej Górze. Zmiana operatora

– Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Od 29 maja znów pojedziemy rowerem miejskim, na trochę innych zasadach, bo nowym operatorem systemu zostało konsorcjum firm Orange Polska i Roovee – informował urząd miasta.

Jak wyjaśnia magistrat Roovee to polski system bezobsługowych stacji wypożyczalni rowerów tzw. czwartej generacji. – Pojazdy pozwalają na wygodne i ekologiczne poruszanie się po mieście. Zielonogórzanie skorzystają z 350 rowerów, rozlokowanych w 40 strefach parkowania. Strefy będą wyposażone w specjalne stojaki pozwalające zachować porządek w strefie wypożyczeń. W przypadku braku miejsca w stojaku, klient może bez problemu zwrócić rower, stawiając go obok stojaka, używając podpórki. Zakończenie przejazdu następuje po ręcznym zamknięciu Roovee Lock (jest na tylnym kole). Zakończenie wypożyczenia nie będzie wymagało odstawienia roweru do stacji rowerowej-podróż będzie można zakończyć w dowolnym miejscu obszaru funkcjonowania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego, jednak będzie się to wiązało z naliczeniem dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem – informuje urząd miasta.

Zielonogórski Rower Miejski. Najpierw trzeba się zarejestrować

Przed skorzystaniem z systemu trzeba będzie najpierw założyć konto w aplikacji ROOVEE.
Zarejestrujemy się przy pomocy aplikacji lub strony internetowej: https://my.roovee.eu/
Opłatę wstępną – 10 zł, będzie można wykorzystać na przejazdy rowerami. –

Rowery ROOVEE można wypożyczyć na trzy sposoby: poprzez aplikację mobilną, SMS lub kontaktując się z całodobowym Biurem Obsługi Klienta. Przejazd do 20 minut będzie bezpłatny, od 21 do 60 minut ma kosztować 2 zł, za każdą następną godzinę zapłacimy 4 zł. Opłata będzie naliczana za rozpoczęty czas wypożyczenia. Jeśli użytkownik nie posiada smartfona oraz dostępu do internetu to zarejestrować się w systemie będzie mógł w Visit Zielona Góra – Informacja Turystyczna, ul. Stary Rynek 1, a wypożyczeń dokonywać przez SMS lub kontakt z BOK.

Źródło artykułu: Urząd Miasta Zielona Góra

Zdjęcia: ZielonaNews.pl

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here