Nowe przystanki kolejowe w Zielonej Górze. Miasto oceni zasadność i lokalizację

2
819
fot. ZielonaNews.pl

Jest odpowiedź zielonogórskiego magistratu na interpelację radnego Sławomira Kotylaka w sprawie budowy przystanków kolejowych na terenie Zielonej Góry.

Czytaj dalej za reklamą —>Nowe przystanki kolejowe w Zielonej Górze

Przypomnijmy, że Sławomir Kotylak złożył interpelacją w której postuluje powstanie nowych przystanków kolejowych na terenie miasta. – W obecnym układzie geograficznym i przestrzennym Zielonej Góry w oparciu o rozwój osiedli mieszkaniowych oraz istniejące zakłady pracy, uwzględniając ich położenie przy istniejących liniach kolejowych, powinno powstać siedem nowych przystanków kolejowych – uzasadniał radny. Przedstawił siedem lokalizacji, gdzie takie przystanki mogłyby powstać (czytaj więcej: Siedem nowych przystanków kolejowych w Zielonej Górze).

Czytaj dalej za reklamą —>Magistrat stworzy dokument i oceni propozycję

W odpowiedzi magistrat zapewnia, że zasadność, liczba oraz lokalizacja przystanków kolejowych zostanie przeanalizowana w ramach opracowywanej Strategii Rozwoju Komunikacji MOF m. Zielona Góra. Taki dokument ma powstać do końca roku. Poniżej znajdziecie odpowiedź magistratu.

Czytaj dalej za reklamą —>PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Jeżeli miasto nadal będzie skupiać się na centralizacji to tworzenie nowych przystanków kolejowych będzie całkowicie pozbawione sensu. Odległość osiedli do tych przystanków będzie na tyle duża, że ludzie mimo wszystko będą woleli jechać autobusem.
    Przy okazji czy magistrat zna średnią liczbę pasażerów aktualnie korzystających z istniejących przystanków?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here