Nowe połączenia kolejowe ruszą już w czerwcu

0
534
Designed by Freepik

Miejska strefa przemysłowa w Nowym Kisielinie prężnie się rozwija. Miasto myślało o poszerzeniu strefy LPPT na tereny po drugiej stronie torów kolejowych, ale realizacja pomysłu jest za droga. Na nowych inwestorów jest coraz mniej miejsca, dlatego miasto zdecydowało się na utworzenie kolejnej dzielnicy przemysłowej, tym razem przy S3 (czytaj: Radni “za” nową strefą przemysłową). Jednak w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym jeszcze wiele się zadzieje. Miasto chce, jak najszybciej uruchomić połączenia kolejowe.

Dla pewności sprawdzić raz jeszcze

Już niedługo ma zostać uruchomiona stacja kolejowa “Nowy Kisielin”. – Miasto zabiega o możliwie szybkie uruchomienie połączeń kolejowych. Jak dotychczas przeprowadzone zostały analizy ekonomiczne – ustalone zostały potrzeby przedsiębiorców co do ilości miejsc oraz optymalnych godzin planowanych połączeń, w perspektywie najbliższych 5 lat (ankieta elektroniczna). Powyższe informacje przekazane zostały do Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego – informuje Urząd Miasta. Zanim przystanek kolejkowy zostanie uruchomiony wymagać będzie kolejnego odbioru technicznego. W związku z tym , koszty utrzymania właściwego stanu technicznego oraz właściwego uruchomienia połączeń, oszacowano na kwotę ok. 17 tys. zł.

Kiedy?

Z informacji, jakie posiada Urząd Miasta, regularne połączenia z nowego przystanku kolejowego będą możliwe od czerwca tego roku. – Na samym terenie na skutek realizacji kolejnych inwestycji drogowych, budowane są przystanki kolejowe. Biorąc pod uwagę częstotliwość jazdy autobusów oraz ich zasięg terytorialny na obszarze LPPT, spełnione są wszystkie oczekiwania przedsiębiorców prowadzących obecnie działalność gospodarczą – informuje magistrat. Obecnie do strefy przemysłowej można dojechać autobusami MZK linii 25 i 26. Uruchomienie połączeń kolejowych ma sprzyjać rozwojowi LPPT. – Docelowe uruchomienie kolejowe uatrakcyjni jedynie ofertę komunikacyjną dla terenu oraz umożliwi większą „przepustowość”, która niewątpliwie w perspektywie czasu będzie adekwatna do oczekiwań przedsiębiorców i pracowników – dodaje magistrat. Zgadzacie się z tym?

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here