Nowe opony – kiedy jest czas na wymianę opon?

0
31
fot. materiały prasowe

Kiedy jest ten czas – czas na zmianę opon? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Głównie chodzi tutaj o kierowców, którzy posiadają własne samochody i muszą dbać o bezpieczeństwo swoje, ale również pasażerów, których swoim pojazdem przewożą. Nic więc dziwnego, że nawet najmniejsze załamanie pogody z jesiennej na zimową wymusza na kierowcach zmianę opon.

Kiedy jest czas na zmianę opon?

Kiedy zmienić opony na zimowe? To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych w okresie jesiennym, kiedy w prognozach pogody pojawiają się pierwsze oznaki zimy. Wymiana opon z letnich na zimowe z pewnością powinna nastąpić w momencie, kiedy na ziemię nie spadł jeszcze pierwszy śnieg, ale jest ku temu coraz bliżej. Takie zachowanie z pewnością pozwoli nam uniknąć wielu nieciekawych sytuacji związanych z jeżdżeniem po śniegu oponami letnimi. Wymianę ogumienia warto zaplanować sobie na jesienny jeszcze dzień, w przypadku dobrej pogody końcem listopada, w przypadku nieco gorszej – początkiem listopada, a może też końcem października. Należy zakładać opony zimowe rozważnie, z wyprzedzeniem, ponieważ wtedy nie zaskoczy nas pierwszy śnieg i nie będziemy musieć czekać w kolejce w warsztacie.

Opony letnie – kiedy zdejmujemy i zakładamy opony zimowe?

Wymiany opon nie da się zaplanować co do dnia, co do godziny. Niestety, śnieg może nas zaskoczyć praktycznie w każdej chwili. Warto jednak obserwować pogodę w miarę jak zbliża się zima. Tylko w ten sposób można będzie określić optymalny czas, by wymienić opony. Nie jest to trudne, można tego dokonać samodzielnie, jeśli tylko mamy nieco miejsca. Rzadko kiedy kierowca mieszkający na wsi i posiadający kawałek swojego podwórka pędzi samochodem do warsztatu na wymianę opon. Jednak sytuacja jest całkowicie odwrotna, jeśli chodzi o mieszkańców miast. Tam pierwszy śnieg, który totalnie zaskoczył kierowców może być przyczyną prawdziwego kryzysu na drogach, jak i absolutnego nadmiaru klientów w warsztatach samochodowych.

Czy opony całoroczne to dobry wybór?

Sposobem, który zwalania z konieczności wymiany opon są opony całoroczne. Warto jednak dokładnie zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Obecnie sporo modeli opon parametrami porównywalne są do opon typowo sezonowych, zakładanych jedynie na zimę lub wyłącznie na lato. Jednak jeśli myślimy o oszczędnościach, powinniśmy zrezygnować z opon całorocznych – dobra jakość wymaga wydatków. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat opon, koniecznie odwiedź stronę https://noweopony.pl/opony/zimowe, na której znajdziesz sporo ciekawostek i ważnych informacji dotyczących ogumienia.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here