Setka nowych mieszkań KTBS przekazana (ZDJĘCIA)

0
2091
fot. ZielonaNews.pl

Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie mieszkań z zasobów Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – Dzisiaj i jutro będzie trwało przekazanie mieszkań. W przyszłym tygodniu też będziemy przekazywać lokale – mówił dziś Janusz Jankowski, prezes KTBS w Zielonej Górze.

Mieszkania w KTBS na os. Śląskim zostały przekazane

Nowe mieszkania wybudowała firma Agrobex. Powstały na os. Śląskim i póki co sąsiadują z lasem. W dwóch budynkach znajduje się 100 mieszkań, w tym 40 mieszkań dwupokojowych, 40 kawalerek i 20 lokali trzypokojowych. – Żeby dostać mieszkanie trzeba było złożyć wniosek. I oczekiwać. Około roku czekałam. Będzie to kawalerka, 34, 25 mkw – powiedziała nowa mieszkanka, pani Maja. Na tym jednak nie koniec, bo miasto w planach kolejne realizacje. – Szybko zbliżamy się do przekroczenia zasobów ponad 2 tys. mieszkań.  Kolejne inwestycje również będą służyły do uzupełnienia tych zasobów. KTBS realizuje także zadania w zakresie infrastruktury w tym edukacyjnej, na przykład jak centrum edukacyjne w okolicach ul. Energetyków.  Są przygotowywane kolejne pod inwestycje mieszkaniowe, wielorodzinne – mówił dziś Edward Fedko, przewodniczący rady nadzorczej KTBS. Z kolei wiceprezydent Dariusz Lesicki złożył życzenia: Życzę Państwu by się dobrze mieszkało – mówił.

Jak zamieszkać w KTBS?

Osoby zainteresowane wynajęciem mieszkania w Komunalnym Towarzystwie Budownictwa Społecznego powinny złożyć wniosek o najem mieszkania, deklarację o wysokości dochodów członków gospodarstwa domowego oraz zaświadczenie o zarobkach (na drukach dostępnych na stronie internetowej lub w siedzibie Spółki). Informacje na temat mieszkań udzielane są pod nr telefonu 68/322 19 25 lub w siedzibie Spółki  w pokoju 407, w godzinach od 6.45 do 14.45. Więcej przeczytacie na stronie KTBS—> http://www.ktbs.zgora.pl/index.php?strona=jak-zamieszkac 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here