Nowe miejsce do wypoczynku. Będą grille, plac zabaw, łąki kwietne, boisko

1
1777

Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu rekreacyjnego na Jędrzychowie przy ul. Rezedowej. W ramach inwestycji powstanie plac zabaw, siłownia plenerowa, strefa do grillowania z wiatami, ławostołami, ławkami i leżakami. Wykonane zostanie także boisko ze sztuczną trawą i łąki kwietne. Ścieżki mają mieć nawierzchnie mineralne, ale pojawią się również ścieżki w postaci pomostów drewnianych.

Zieleń, place zabaw, miejsce spotkań

Miasto zastrzega, że przy realizacji zadania mają zostać uwzględnione i zachowane walory przyrodnicze terenu. Na tym terenie zaplanowane centrum spotkań przy dziko rosnącej tzw. Starej Jabłoni. Tu ma pojawić się drewniana wiata. A w założeniu miałaby być to polanka do wspólnych spotkań i piknikowania. W tym miejscu zamieszczono by także tablice informacyjne prezentujące historię tego miejsca, a także informacje odnośnie roślin, czy ścieżek wartych zwiedzenia, tzw trasa młynów.

W ramach tej inwestycji na Jędrzychowie powstanie także strefa do grillowania o wielkości około 200 mkw. Będą wyznaczone miejsca do grillowania i na ognisko, a także wiaty drewniane, ławostoły. W południowo-wschodniej części terenu powstanie plac zabaw o wielkość ok. 380 mkw. Będzie wyposażony w huśtawkę typu gniazdo, w zwykłą huśtawkę i taką z siedziskiem dla najmłodszych dzieci. Pojawi się także wigwam drewniany, piaskownica, bujak drewniany, kołki do utrzymywania równowagi, a także między innymi wigwam, zjeżdżalnia, wspinaczka. Mało tego na tym terenie powstanie także boisko multifunkcyjne, gdzie znajdą się urządzenia do koszykówki, demontowalne słupki do siatkówki, badmintona, tenisa i bramki do piłki nożnej/hokeja.

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Strefa grilowa z ogniskiem zagraża bezpieczeństwu pożarowemu . W czasie suszy spłonie las , może i okoliczne domy a napewno wszystko to co zostanie wybudowane. Kilka lat temu był już pożar tego lasu i udało się ugasić ale latem. będzie to niemożliwe. Strefę do grilowania każdy z okolicznych mieszkańców ma na swojej działce a budowana strefa grilowa będzie dla bezdomnych pijaków.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here