Nowe galerie w Zielonej Górze. Gdzie?

0
3222

Zielona Góra ma już kilka galerii handlowych. Mieszkańcy dopytują czy powstanie kolejna i co z rozbudową obecnych.

Galeria handlowa na os. Olimp

Na antenie radia Index prezydent miasta odpowiadał na pytania słuchaczy. Jeden z mieszkańców zapytał czy w Zielonej Górze powstanie kolejna galeria. Konkretnie chodzi o galerię „Karuzela”, która miałaby powstać na osiedlu na Olimpie. W odpowiedzi prezydenta słyszymy, że on nie podejmuje decyzji inwestycyjnych.

Miasto nie ma nic przeciwko budowie kolejnej galerii handlowej, tym bardziej że jest na to miejsce. Janusz Kubicki zaznacza, że galeria „Focus” nie jest samowystarczalna w kwestii ilości miejsc parkingowych, więc może kolejna galeria rozwiązała by problem. „Focus” ma być poddana przez nowego właściciela rozbudowie, jednak prezydent podchodzi do tego z dystansem, dopóki nie rozpoczną się odpowiednie prace.

Tesco się rozbuduje?

Inna galerią w mieście chcącą się rozbudować jest Tesco, które niedawno zmieniło swoje przeznaczenie. Zielona Góra ma na to odpowiednie miejsce i potencjał, a władze chcą pomagać tym, którzy chcą coś zmienić. Zmianie ulega także Hala Targowa Podgórna. W mieście nie brakuje miejsc do zakupów.

Przypomnijmy, że zmieniać się będzie także dotychczasowa galeria Ramzes. Po zmianie właściciela wraca pod nazwą Galeria Pod Topolami.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here