Nowa szkoła coraz bliżej. Od września placówka będzie działać (ZDJĘCIA)

5
1627
Nowa szkoła przy ul. Energetyków
fot. ZielonaNews.pl

Nowa szkoła przy ul. Energetyków ma być gotowa już we wrześniu. W tegorocznym naborze pośród listy placówek, do których mogą składać dokumentów można było znaleźć także tę przy ul. Energetyków. Przyjęcia będą zarówno do szkoły, jak i do przedszkola. Łącznie przygotowano 750 miejsc (Sprawdź, z jakich lokalizacji).

Nowa szkoła przy ul. Energetyków. Inwestycja idzie prężnie

Czytaj za reklamą —>



Przebudową budynku przy ul. Energetyków zajmuje się firma Agrobex. To ona  zmodernizowała obiekt. Nowa placówka z zewnątrz wygląda na prawie gotową. Jest już elewacja, a poza biało-grafitowymi ścianami pojawiły się także kolorowe elementy: czerwone, żółte i pomarańczowe. Przed budynkiem układana jest już kostka brukowa. W tym miejscu powstanie parking dla rodziców odwożących dzieci do szkoły i przedszkola.  Koszt całej inwestycji wynosi nieco ponad 27,4 mln zł. Środki na realizację przedsięwzięcia pochodzą m.in. z umowy kredytowej z bankiem BGK.

Ile dzieci dostanie się do Zespołu Edukacyjnego przy ul. Energetyków?

Zgodnie z zapowiedziami w tym roku mają być uruchomione klasy 0, I, IV, VII (a inne poziomy jeśli będą zainteresowani uczniowie).  Do obwodu szkoły należeć będą ulice: Anny Jagiellonki, Chemiczna, Dekoracyjna, Elektronowa, Energetyków, Franciszka Rzeźniczka, Harcerska, Jana Zamoyskiego, Lotników, Naftowa, Obywatelska, Rusałki, Stefana Batorego od numeru 118 do numeru 126 parzyste, Winogradu, Zimna Zygmunta Krasińskiego, Źródlana.

Czytaj za reklamą —-> 


Przedszkole Miejskie nr 19 zostanie przeniesione z ul. Batorego do nowej placówki

Działać tu będzie 6 oddziałów przedszkolnych (czyli całe przedszkole). Co istotne MP 19, które do tej pory znajdowało się przy ul. Batorego, zostanie przeniesione właśnie tutaj. Wraz z budową szkoły powstanie także stołówka, place zabaw. A w 2020 roku ma zostać wybudowany kompleks sportowy. Jak zapowiadała Wioleta Haręźlak z urzędu miasta, w szkole ma być także strefa chilloutu, przyjazna uczniom zwłaszcza klas IV-VIII, gdzie będą mogły spędzać czas przed lekcjami, po lekcjach czy w trakcie przerw.

Przypomnijmy, że wielu mieszkańców kwestionowało lokalizację szkoły. Część zwracała uwagę na bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do placówki, część podkreślała, że wzmożony to trudności komunikacyjne w tym miejscu, a ul. Energetyków będzie się korkować jeszcze bardziej.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Szkoła brała udział w naborze…
    Nabór już się zakończył – zaliczyłeś spóźnienie…

  2. Chillout kojarzy się młodzieży z paleniem narkotyków – to nie jest dobry pomysł :-9

  3. Nabór był prowadzony do przedszkola i szkoły ale tylko do I klasy. Jest informacja, że pozostałe oddziały zostaną utworzone jeżeli będą chętni…?! Brakuje tylko informacji publicznej o możliwości (gdzie, kiedy, u kogo?) zgłaszania chęci przepisania dziecka do nowej szkoły do klas innych niż pierwsza. Skąd miasto chcę pozyskać taką informację?

  4. Miastowi są jak Chuck Norris. Oni wszystko wiedzą co jest dobre dla mieszkańców.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here