Reklama
Reklama
Reklama
niedziela, 7 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaGaleriaNowa ścianka wspinaczkowa gotowa. Otwarcie już wkrótce (ZDJĘCIA)

Nowa ścianka wspinaczkowa gotowa. Otwarcie już wkrótce (ZDJĘCIA)

Jedno ze zwycięskich zadań Budżetu Obywatelskiego 2016 w końcu doczekało się realizacji. Licząca sobie ponad 15 lat, ścianka wspinaczkowa w hali sportowej MOSIR została powiększona i zmodernizowana. Każdy będzie mógł z niej korzystać. Otwarcie jeszcze w tym miesiącu.

Wspinać się każdy może

Inicjator inwestycji, Klub Wysokogórski poinformował właśnie o zakończeniu budowy nowej ścianki wspinaczkowej. Oficjalne otwarcie nastąpi 24 lutego, ale Klub Wysokogórski już teraz zaprasza na wspinaczkę. Nowa ścianka ma zajmować powierzchnie 120 m kw. Zgodnie z projektem miała zostać rozbudowana w taki sposób żeby mogły znaleźć się na niej drogi z dolną asekuracją dla młodzieży i dorosłych. Rozbudowa miała dotyczyć także drogi wspinaczkowej z asekuracją górną. Pieniądze z projektu miały również pokryć zakup niezbędnych akcesoriów, takich jak: liny, uprzęże, chwyty i struktury, które pozwolą zarówno dzieciom, jak i dorosłym na komfortowe doskonalenie techniki wspinaczkowej. Przypominamy, że ścianka wspinaczkowa to zwycięskie zadanie z Budżetu Obywatelskiego 2016 na które zagłosowało aż 1165 mieszkańców. Koszt inwestycji to około 140 tys. zł. Wszelkie informacje dotyczące godzin otwarcia i opłat związanych z korzystaniem ze ścianki dostępne na stronie MOSIR.

 

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj