Mieszkańcy apelują o pomoc bezdomnym. Otwórzmy noclegownie na cały dzień

0
310
Noclegownia dostępna 24h na dobę

Zielonogórzanie wyszli z prośbą u uruchomienie dodatkowych godzin pracy noclegowni w okresie zimy dla potrzebujących bezdomnych, którym ciężko przetrwać w mrozie. Chcą by noclegownia pracowała całodobowo.

Noclegownia na okrągło

Obecnie noclegownia przyjmuje potrzebujących od 16:00 do 10:00. Mieszkańcy nie zarzucają pracownikom złej woli, ale pragną o wzmożone działania szczególnie w takim okresie. Kiedy temperatura na dworze spada poniżej 0 stopni, bezdomni nie mają się gdzie przed tym mrozem ukryć.

Poza całodobową możliwością przyjęcia mieszkańcy proszą o udostępnienie ciepłego posiłku. Z takimi działaniami jest większa szansa na przetrwanie.

Petycja do prezydenta

Zielonogórzanie wystosowali odpowiednią petycję i kierują swoje prośby do prezydenta Zielonej Góry, Janusza Kubickiego. Jak podają w petycji, od 1 listopada 2016 w Polsce życie straciły 53 osoby tylko ze względu na to, że nie miały jak uciec przed zimnem. Obecne temperatury sięgają daleko poza kreskę 0 stopni, a to nie sprzyja koczowaniu na ulicy bądź w opuszczonych budynkach.

Petycja dostępna tutaj.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here