Niezwykła ekspozycja na deptaku już jest. Ale uroczyste otwarcie w środę

0
344
fot. ZielonaNews.pl

Na deptaku, koło Muzeum Ziemi Lubuskiej, można zobaczyć instalację. Na pierwszy rzut oka rzucają się powiewające na wietrze flagi. Możemy tutaj zobaczyć także wielką mapę i ilustrowane tablice. Instalacja dotyczy Powstania Wielkopolskiego. – Wystawa “Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego postania 1918-1919 roku” już gotowa – informuje Muzeum Ziemi Lubuskiej. Ale oficjalne otwarcie zaplanowano na środę, 20 marca.

Ekspozycja na deptaku

20 marca o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste, oficjalne otwarcie ekspozycji.- Zapraszamy przed Muzeum na uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyć będą m.in. dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości z Poznania Tomasz Łęcki oraz prof. Olaf Bergman – kurator wystawy. Po wernisażu w Sali Witrażowej odbędzie się spotkanie poświęcone Powstaniu, a po nim koncert pieśni patriotycznych. Warto też naszą wystawę zobaczyć i w godzinach wieczornych, gdyż jest podświetlana i robi niesamowite wrażenie. Natomiast miłośnicy pieśni powstańczych przy dużym podeście z flagami mogą wysłuchać kilku utworów. Wystawę udostępniamy do 31 marca. Później cieszyć się nią będą mieszkańcy Gdańska – poinformowało MZL.

Wystawa w rocznicę stulecia Powstania jest zarazem elementem upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here