Niewybuchy w Zielonej Górze. 20 zielonogórskich policjantów zabezpieczało teren (ZDJĘCIA)

0
444
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia granatów i amunicji z okresu II Wojny Światowej. Z ulicy Głowackiego w Zielonej Górze, gdzie znaleziono niewybuchy, policjanci ewakuowali mieszkańców, którzy po zabezpieczeniu znaleziska przez saperów, mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.
W miniony poniedziałek (8 marca) o godzinie 14 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezieniu kilkunastu granatów i amunicji podczas prac budowlanych ulicy Głowackiego w Zielonej Górze. Na miejsce zostały skierowane patrole policji, których zadaniem było zabezpieczenie terenu do czasu przyjazdu saperów. Do zabezpieczenia terenu zaangażowanych zostało 20 zielonogórskich policjantów. Żołnierze z jednostki sapersko-minerskiej z Głogowa po zbadaniu znaleziska podjęli decyzję, że konieczna jest ewakuacja mieszkańców z dwóch sąsiadujących z budową bloków – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka policji.

Policjanci ewakuowali 12 osób, dla których Urząd Miasta w Zielonej Górze podstawił specjalne busy. Po zakończeniu akcji wówczas mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.  o Saperzy zabrali 16 znalezionych granatów zaczepnych oraz amunicję na poligon w Świętoszowie w celu zneutralizowania niewybuchów – informuje M. Barska.
UWAGA! W przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, nie przenosić ich w inne miejsca. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch oznaczyć i jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here