Nielegalna wytwórnia papierosów zlikwidowana (WIDEO, ZDJĘCIA)

0
572
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów. W budynku, gdzie wytwarzano papierosy bez akcyzy, zatrzymano trzech obywateli Białorusi.

Prężnie działająca fabryka

Zielonogórscy policjanci ustalili, że w jednym z budynków w podkrośnieńskiej wsi znajduje się nielegalna produkcja papierów bez polskich znaków akcyzy. – Po wejściu do budynku znaleźli tam pracujące maszyny, kartony pełne papierosów oraz gotowe już paczki papierosów w markowych opakowaniach – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Wewnątrz było także trzech mężczyzn, obywateli Białorusi. – Wszyscy trzej zostali zatrzymani – informują Barska.

Papierosy w paczkach i luzem

W obiekcie znaleziono ponad 18,5 tys. paczek papierów w firmowych opakowania, 25 tys. papierosów luzem, trzy maszyny do pakowania papierosów, telefony komórkowe i dokumenty. Na paczkach były napisy w języku niemiecki. Wartość zatrzymanego towaru to ponad 270 tys. zł, a wartość uszczuplonego podatku akcyzowego to ponad 340 tys. zł i VAT 92 tys. zł.  – Zatrzymanym Białorusinom za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi wysoka grzywna. Za pobyt niezgodny z deklarowanym Komendant Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze cofnął cudzoziemcom posiadane wizy. Obywatele Białorusi otrzymali decyzje administracyjne zobowiązujące ich do wyjazdu z Polski. Muszą opuścić Polskę w ciągu 29 dni, a dodatkowo w decyzji orzeczony został również 12-miesięczny zakaz wjazdu na terytorium RP – informuje Barska.

Białorusini przebywali na terenie Polski nielegalnie. Funkcjonariusze zabezpieczyli zarówno maszyny jak wyroby tytoniowe i będą prowadzić w tej sprawie postępowanie.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here