Niedziela handlowa. Czy zielonogórzanie wybiorą się na zakupy? (SONDA)

1
347
Designed by Freepik

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedzielę. W ubiegłym roku raz w miesiącu w niedzielę mogliśmy wybrać się na zakupy (za wyjątkiem miesięcy „świątecznych”). W tym roku ograniczenie idzie dużo dalej, bo niedziel handlowych będzie tylko 7.

Niedziele handlowe w 2020 roku

W tym roku tylko siedem niedzieli będzie niedzielami handlowymi. Poniżej podajemy, które:

  • 26 stycznia 2020
  • 5 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • 28 czerwca 2020
  • 30 sierpnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • 20 grudnia 2020

 

Czy zielonogórzanom przeszkadza zakaz handlu w niedzielę?

W ostatnią styczniową niedzielę (26 stycznia) będziemy mogli udać się na zakupy do centrów handlowych. Kolejna niedziela handlowa przypadnie dopiero w kwietniu. Zapytaliśmy zielonogórzan, co myślą o zakazie.

Zakaz handlu w niedzielę? I tak i nie.

Zdania są podzielone. – Moim zdaniem dobrze. Zakupu mogę zrobić w tygodniu, w niedzielę nie muszę – mówi pani Beata. Pani Agata jest odmiennego zdania: Mnie to denerwuje, chciałabym sama wybierać, kiedy mam iść na zakupy. Tym bardziej, że w tygodniu nie mam kiedy – przyznaje. Pani Marta pracuje w „sieciówce” i jest zdania, że taka zmiana jest dobra. – Dla osób pracujących w sklepie jest to plus. W końcu mamy też szansę odpoczywać jak wiele innych osób – wyjaśniła. Pan Marcin przyznaje, że to kłopot: Nie będę ukrywał, że tak nie jest. Jest to kłopotliwe.  W tygodniu jest tyle obowiązków, że trudno wybrać się na spokojnie na zakupy. Soboty też ma zajęte, więc teraz muszę się sporo nagimnastykować – tłumaczy. A dla Was organicznie handlu jest kłopotliwe?

Czy w tę niedzielę (26 stycznia) pójdziesz/byłeś na zakupy?

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here