Nie żyje zaginiony 13- letni Filip. Wciąż trwają poszukiwania drugiego chłopca

0
1536
fot. Lubuska Policja

Potwierdza się najczarniejszy scenariusz. – Nad ranem wyłowiono z Odry ciało zaginionego Filipa. Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę, która została otoczona opieką ze strony Lubuskiej Policji. Nadal jednak trwają intensywne działania, aby odnaleźć starszego z chłopców – informuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
Poszukiwano chłopca od poniedziałku

Od poniedziałku (10 maja) lubuscy policjanci wspólnie ze strażakami, żołnierzami i mieszkańcami prowadzą intensywne poszukiwania dwóch kilkunastoletnich chłopców, którzy tego samego dnia wyszli z domu i nie było z nimi żadnego kontaktu. – Niestety, w piątkowy poranek (14 maja) lubuscy policjanci zostali poinformowani o znalezieniu ciała, które miało znajdować się w Odrze. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe – oględziny miejsca zdarzenia, oględziny zwłok – oraz zabezpieczono wszelkie ślady kryminalistyczne. Działania były nadzorowane przez pracującego również na miejscu zdarzenia prokuratora. Czynności identyfikacyjne potwierdziły, że ujawnione zwłoki należą do 13-letniego Filipa, którego od kilku dni poszukiwali funkcjonariusze. Rodzina chłopca została otoczona opieką policyjnego psychologa – informuje M. Maludy.

Wciąż trwają poszukiwania drugiego chłopca
Niezależnie od tego tragicznego zdarzenia, wciąż trwają intensywne poszukiwania drugiego z chłopców – 15-letniego Marka Gawryszaka. – Ponad 200 policjantów, strażaków, żołnierzy, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości nie ustaje w poszukiwaniach za chłopcem.  Prowadzone są one z ziemi, wody i powietrza. Wciąż przeszukiwany są tereny zielone, lasy, pola oraz wody Odry – informuje Maludy.  Od początku działań funkcjonariusze wspomagani są specjalistycznym sprzętem w postaci sonarów, łodzi motorowych, poduszkowca, dronów czy śmigłowców policyjnych. Cały czas pracują przewodnicy wraz z psami tropiącymi. W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym Marku Gawryszaku proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here