Nie zawiódł „policyjny nos”. Poszukiwany został zatrzymany

0
200
fot. materiały prasowe

Policjanci z oddziałów prewencji Lubuskiej Policji wykazali się niezwykłą czujnością w służbie.
„Policyjny nos” nie zawiódł

Nie zawiódł ich tak zwany „policyjny nos” i dzięki doświadczeniu oraz spostrzegawczości zatrzymali mężczyznę, który w Zielonej Górze kierował autem pomimo czynnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Na dodatek był on poszukiwany przez sądy rejonowe województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego, w tym także listami gończymi. Mężczyzna miał do odbycia kary pozbawienia wolności – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka lubuskiej policji.

Stan volkwagena wzbudził podejrzenia
W środę (21 września) policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim pełniący służbę na rzecz komendy miejskiej w Zielonej Górze zauważyli na ulicy Reja volkswagena passata, którego stan techniczny wzbudził ich podejrzenia. – Policjanci postanowili sprawdzić pojazd i zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Podczas legitymowania 33-latka okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Goleniowie. Ponadto był poszukiwany przez pięć różnych sądów rejonowych województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego, w tym w dwóch przypadkach listami gończymi – wyjaśnia rzeczniczka policji.
Mężczyzna miał do odbycia kary pozbawienia wolności. 33-latek został zatrzymany i przewieziony na przesłuchanie do komendy miejskiej, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here