Nie będzie połączenia Medkolu i szpitala

4
550
fot. ZielonaNews.pl

Marszałek Elżbieta Anna Polak poinformowała, że nie dojdzie do połączenia Medkolu ze szpitalem. –Zakończyliśmy konsultacje, uzyskaliśmy opinie i one są negatywne, nie ma więc możliwości podpisania porozumienia, więc rekomenduję Zarządowi Województwa odstąpienie od dalszego procedowania projektu uchwały. Krótko mówiąc odstąpimy od zmian – poinformowała dzisiaj marszałek.

Miejscy radni byli przeciwni połączeniu

Przypomnijmy, że w sprawie Medkolu apelowali miejscy radni. Na zwołanej nadzywczajnej sesji rady miasta wystsowali apel do marszałek. – Rada Miasta Zielona Góra wyraża stanowczy sprzeciw próbie zmiany podmiotu tworzącego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDKOL w Zielonej Górze, gdzie podmiotem przekazującym jest Województwo Lubuskie, a podmiotem przejmującym Uniwersytet Zielonogórski – apelowali radni. Przekonywali między innymi, że kondycja placówki jest dobra, a sami pracownicy niechętnie zapatrują się na połączenie ze szpitalem (część deklarowała nawet, że po połączeniu odejdzie z pracy). Podnoszono kwestię inwestycji w placówce a także stale rozwijającej się kadry medycznej i obaw, że zyski z placówki zostaną przekazane na cele spłatę zadłużenia Szpitala Uniwersyteckiego (czytaj więcej: Radni przeciwni połączeniu szpitala i Medkolu).

Marszałek przekonywała, że połączenie będzie pozytywne

Urząd marszałkowski ustosunkował się do apelu radnych i zapewniał, że planowane połączenie pozytywnie wpłynie na działalność łączonych jednostek ochrony zdrowia. – Po stronie MEDKOL-u nie zajdą żadne zmiany w obszarze jego praw i obowiązków cywilnoprawnych. Zmianie nie ulegnie także status pracowników. Jednostka pozostanie placówką publiczną i nadal zaspokajać będzie potrzeby mieszkańców miasta i regionu – wyjaśniał Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego (czytaj więcej: Urząd marszałkowski odpowiada radnym).

Połączenia nie będzie

Jak się jednak dzisiaj okazało połączenie Medkolu nie dojdzie do skutku. Marszałek wyjaśniała także, że połączenie miało wzmocnić jednostki. Więcej przeczytacie na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego: Nie będzie połączenia Medkolu i szpitala.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Publiczny, a przyjmują prywatnie. Akademia medyczna jest publiczna. Przyjmuj prywatnie u siebie w domu.

  2. Ta baba potrafi uzdrawiać “służbę zdrowia” już uzdrawiała szpital w Gubinie i Krośnie Odrzańskim !

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here