Nextbike zapewnia, że nie upada. Rowery będą funkcjonowały normalnie

0
336
fot. ZielonaNews.pl

Prezydent Janusz Kubicki przedstawił na swoim profilu na Facebooku pismo Zarządu Nextbike Polska S.A. – Zarząd zapewnia, że rowery miejskie oraz obsługa systemów nadal będą funkcjonowały normalnie, zgodnie z zawartymi umowami. Dla użytkowników nic się nie zmienia – wyjaśnia prezydent Janusz Kubicki.
Nie ma zagrożenia dla funkcjonowania firmy

Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, które ma umożliwić dalsze funkcjonowanie roweru miejskiego. Jak wyjaśnia spółka, restrukturyzacja to standardowa procedura przewidziana przepisami prawa  w przypadku zagrożenia niewypłacalności. – Nie oznacza zagrożenia dla bieżącego funkcjonowania firmy. Wręcz przeciwnie, restrukturyzacja wymaga aby spółka wykonywała swoją normalną działalność – czytamy w piśmie. Zarząd podkreśla też, że spółka nie upadła, a dla użytkowników nic się nie zmieni.

Powodem trudności jest COVID-19
Przypomnijmy, że 19 maja pojawiło się oświadczenie firmy Nextbike, w którym wyjaśnia, że na skutek pandemii znalazła się w trudnej sytuacji (Czytaj więcej: Nextbike ma kłopoty. Co z rowerami miejskimi?. Spadek przychodów w związku z zakazem korzystania z rowerów miejskich spowodował nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki. Jak czytamy oświadczeniu firmy przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego daje realne szanse na dojście do porozumienia z wierzycielami, w tym z bankami finansującymi spółkę oraz pozwoli na ustalenie nowych zasad spłat zobowiązań spółki.

Przedstawiam Państwu pismo Zarządu Nextbike Polska S.A. dotyczące aktualnej sytuacji spółki. Zarząd zapewnia, że rowery…

Publiée par Janusz Kubicki sur Vendredi 22 mai 2020

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here