Największe zalety ogrzewania na podczerwień

0
105
fot. materiały prasowe

Tanie ogrzewanie na podczerwień to jedna z najnowocześniejszych form, która jest w pełni bezpieczna, a przy tym bezobsługowa. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na jej montaż. Jakie cechy wyróżniają tę formę ogrzewania?

Ogrzewanie elektryczne domu: Równomierna dystrybucja ciepła

Klasyczne ogrzewanie na prąd czy inną formę paliwa, w której ciepło jest dystrybuowane za pomocą kaloryferów, cechuje się tym, że nie w każdej części pomieszczenia jest ta sama temperatura. W przypadku podczerwieni, energia jest wydawana tam, gdzie jest potrzebna – a zatem do wzrostu temperatury przyczyniają się meble i ludzie znajdujący się w pomieszczeniu.

Nie zachodzi już problem, że najcieplej jest przy kaloryferze, a im dalej – tym gorzej. Na szczęście, to ogrzewanie rozchodzi się po całym pomieszczeniu dość równo, zapewniając równą dystrybucję, czego nie może sprawić ogrzewanie elektryczne z użyciem kaloryferów.

 

Panele na podczerwień: Dla alergików i nie tylko

Ta forma ogrzewania znacznie ogranicza cyrkulację kurzu w powietrzu, dzięki czemu łatwiej osiada na powierzchniach płaskich, skąd może być bez problemu usunięty. Dzięki takiemu rozwiązaniu, alergicy cierpią znacznie mniej – gdyż roztoczy i kurzu po prostu nie ma w powietrzu tak dużo.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że ogrzewanie na podczerwień jonizuje powietrze, tym samym prowadząc do poprawy samopoczucia osób przebywających w domu. Jego pozytywne działanie docenią również ci, którzy w okresie zimowym narzekają na nadmierne przesuszenie powietrza: brak kaloryferów oznacza, że powietrze w pomieszczeniu jest znacznie mniej przesuszone.

Nie można zapominać również o wartości dodanej tej formy ogrzewania, jaką jest brak kaloryferów. To nie tylko lepsza estetyka pomieszczeń, ale również dodatkowa przestrzeń i większe bezpieczeństwo – zwłaszcza gdy w domu są dzieci, które potencjalnie mogłyby się uderzyć o wystające sprzęty.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here