Najpopularniejsze przesuwne bramy wjazdowe

0
108
fot. lakate.pl

Wybierając odpowiedni typ ogrodzenia, ważne jest także to, by postawić również odpowiednią bramę wjazdową, która będzie wraz z ogrodzeniem stanowić elegancją oraz jednolitą i piękną dla oka całość.

Właściciele posesji powinni jeszcze przed zakupem odpowiedniej bramy zdecydować jaki typ bramy wybierają i gdzie ma się znajdować wjazd na posesję. Uzależnione jest to oczywiście od usytuowania budynku na terenie posesji.

Popularnym typem bram są bramy palisadowe, wykonane z materiału jakim jest aluminium. Przęsła palisadowe dostępne są w wielu kolorach, które uzyskuje się specjalną metodą proszkową. Bramy tego typu można więc dopasować do elewacji budynku i całości ogrodzenia. Z kolei bramy klasyczne, w stylu retro wykonane są z pionowych przęseł, które są dodatkowo zdobione są różnego typu ornamentami. Dzięki temu brama prezentuje się niezwykle efektownie.

Właściciele posesji mogą wybrać czy wybrana brama powinna posiadać napęd. Zwykle bramy z napędem są bardzo wygodne w użyciu, są najczęściej montowane w bramach przesuwnych, jednoskrzydłowych, jednak napęd montowany jest także w bramach dwuskrzydłowych.

Bramy przesuwne jednoskrzydłowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem, mogą być one większe albo mniejsze, jednak im szersze skrzydło tym dłużej się ona otwiera. Dlatego najlepsze zastosowanie mają, gdy stosowanie są przy standardowych szerokościach. Brama tego typu najczęściej wykonana jest z aluminiowych przęseł, w różnych kolorach, często dopasowana do całości ogrodzenia. Tego typu brama porusza się przy pomocy kółek, które poruszają się w dolnej szynie. Brama ta sterowana jest zdalnie, przy pomocy pilota.

Bramy skrzydłowe mogą być stosowane przy pomocy napędu automatycznego lub bez. Brama skrzydłowa powinna zawsze otwierać się do wnętrza posesji, dlatego też wymaga ona dużo miejsca, które potrzebne jest dla swobodnego jej otwierania oraz wykonywania manewrów pojazdem. Bramy skrzydłowe mogą być wykonane z aluminiowych przęseł lub tradycyjne w stylu retro wraz ze zdobieniami.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here